נתניהו: "נאום רוחאני מלא צביעות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדבריו של נשיא אירן רוחאני מעל במת עצרת האו"ם הלילה, ואמר כי "כצפוי היה זה נאום ציני מלא צביעות. רוחאני דיבר בו על זכויות אדם בשעה שכוחות איראנים משתתפים בטבח המוני של אזרחים חפים מפשע בסוריה, הוא גינה את הטרור בשעה שהמשטר האיראני מפעיל טרור בעשרות מדינות ברחבי העולם"

"נאום מלא צביעות". נתניהו, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הלילה לנאומו של נשיא איראן חסן רוחאני בעצרת האו"ם, ואמר כי "כצפוי היה זה נאום ציני מלא צביעות. רוחאני דיבר בו על זכויות אדם בשעה שכוחות איראנים משתתפים בטבח המוני של אזרחים חפים מפשע בסוריה, הוא גינה את הטרור בשעה שהמשטר האיראני מפעיל טרור בעשרות מדינות ברחבי העולם", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו אף הוסיף כי "רוחאני דיבר על תכנית גרעין למטרות אזרחיות בזמן שדו״ח סבא״א קובע כי קיימים בתכנית סממנים צבאיים, ובשעה שכל אדם בר דעת מבין שאיראן אחת המדינות העשירות בנפט אינה משקיעה הון בטילים בליסטיים ומתקנים גרעיניים תת קרקעיים כדי לייצר חשמל".

"לא בכדי לא הייתה בנאום שום הצעה מעשית לעצור את תכנית הגרעין הצבאית של איראן ולא הייתה התחייבות למלא אחרי החלטות מועצת הביטחון של האו"ם. זאת בדיוק התכנית האיראנית - לדבר ולמשוך זמן כדי לקדם את יכולתה של איראן להשיג נשק גרעיני", הוסיף.

ראש הממשלה נתניהו אף האשים את רוחאני כי הוא מוליך שולל את המערב, ואמר כי "רוחאני מכיר זאת היטב - הוא התגאה בעצמו כיצד לפני עשר שנים הוליך שולל את המערב כשבזמן שאיראן ניהלה שיחות היא קידמה במקביל את תכנית הגרעין שלה. הקהילה הבינלאומית צריכה לבחון את איראן במעשיה ולא במילותיה".

"טוב שמשלחת ישראל לא ישבה באולם, בכך הייתה ניתנת לגיטימציה למשטר שלא מכיר בקיומה של השואה ומכריז בפומבי על רצונו למחוק את מדינת ישראל מהמפה. כראש ממשלת ישראל, מדינתו של העם היהודי, לא אתן למשלחת ישראל להיות חלק ממופע יחסי ציבור ציני של משטר שמכחיש את השואה וקורא להשמדתנו", הוסיף.