אבו מאזן: מגנה את רצח החיילים

בישראל מתחו ביקורת על כך שיו"ר הרשות לא מגנה את הרצח של סמל תומר חזן וסמ"ר גל קובי, ואתמול הגיב אבו מאזן לראשונה. במהלך פגישה עם נציגים יהודים בניו יורק הוא אמר כי הוא מגנה את המעשים, אך גם הבהיר כי על ישראל לגנות את מותם מאש צה"ל של ארבעה צעירים פלסטינים בשבועות האחרונים

אבו מאזן מגנה לראשונה את רצח החיילים (AP)

על רקע הביקורת החריפה בישראל על חוסר התגובה של ההנהגה הפלסטינית למותם של שני חיילי צה"ל - תומר חזן, שנחטף ונרצח בידי פלסטיני שעבד עמו, וגל קובי שנורה בידי צלף בחברון - גינה יו"ר הרשות אבו מאזן את המעשים במהלך פגישה עם נציגי הקהילה היהודית בניו יורק אתמול. כך דווח ברשת ב'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, יו"ר הרשות הפלסטינית הגיב הלילה בפעם הראשונה לרצח סמל תומר חזן ליד קלקיליה ולפיגוע הירי בחברון, שבו נהרג סמ"ר גל קובי. אבו מאזן אמר לנציגים היהודים
כי הוא מגנה את המעשים האלה וכל מעשה אחר של אלימות נגד אזרחים. עם זאת, הוא הוסיף כי הוא מצפה מישראל לגנות את הריגתם של ארבעה צעירים פלסטינים מאש כוחות הביטחון בשבועות האחרונים.

אבו-מאזן הדגיש בפגישה שהוא דבק בפיתרון שתי המדינות, אף שרעיון המדינה הדו-לאומית הולך ומשתרש לדבריו בקרב הפלסטינים. הוא אמר כי אם יושג הסכם שלום, מן הראוי ששני הצדדים יאשרו אותו במשאל-עם.

שרים לנתניהו: לדון מחדש בשחרור האסירים

אתמול העבירו שבעה משרי הממשלה מכתב משותף לראש הממשלה בנימין נתניהו, שבו קראו לכנס את הממשלה בהקדם לדיון מחודש על שחרור האסירים בעקבות רצח החיילים.

על המכתב חתומים השרים בנט, כץ, אורבך, אריאל, לנדאו, לנדבר ושמיר. "בימים האחרונים היינו עדים לשני מעשי רצח קשים אשר גבו את חייהם של שני חיילי צה"ל: סמל תומר חזן ז"ל, וסמ"ר גל קובי ז"ל", כתבו השבעה. "לאור האמור נבקשך לכנס בהקדם את מליאת הממשלה. זאת, על מנת לדון בהמשך מדיניות שחרור האסירים לאור ההתפתחויות האחרונות".

"זו היתה טעות להתחייב לשחרור מחבלים רוצחים כתנאי למשא ומתן", אמר השר כץ בראיון לתוכנית "שש עם עודד בן עמי", לאחר פרסום המכתב. "עד הרגע הזה אבו מאזן לא גינה את הרציחות האלה. הוא הולך גם לממן את האח שרצח כדי לשחרר את אחיו בבית הסוהר".