הנשיא פרס על קולות הפיוס מטהרן: "הסנקציות עושות את שלהן"

בפגישה עם נשיא אוקראינה, התייחס נשיא המדינה שמעון פרס לקולות המתונים המגיעים מכיוון טהרן והנשיא האירני רוחאני בסוגיית הגרעין: "אם הסנקציות יביאו לסיום פיתוח הנשק הגרעיני – מה טוב"

קולות הפיוס מטהרן מגיעים גם לאוזניו של הנשיא הישראלי: נשיא המדינה שמעון פרס נפגש היום בקייב עם מקבילו האוקראיני ויקטור ינוקוביץ'. בפגישתם שוחחו השניים על הסוגיה הסורית וגם על קולות הפיוס העולים לאחרונה מכיוון טהרן ביחס לפיתוח הגרעין האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מקווה כי אנו שומעים קול חדש מכיוון אירן, הסנקציות עושות את שלהן והן משפיעות גם על המנהיגות האירנית - על מנהיגי העולם לדעת כי לכל פשע העונש שלו. אם נוכל להביא סוף להתגרענות האירנית, ולתקן דברים בעולם ללא מלחמה זו האופציה העדיפה- אך לכל פשע העונש שלו", אמר פרס והוסיף כי "העונש על פיתוח נשק גרעיני היום הוא סנקציות ואם הן יביאו לסיום פיתוח נשק גרעיני מה טוב, אך אם לא - ינקטו אמצעים אחרים".

בהמשך דבריו התייחס לאיום הטרור במזרח התיכון: "מי שמשתמש בטרור מסכן את מדינתו. אין דבר המסכן את המזרח התיכון יותר מאשר הטרור עצמו. הטרוריסטים הורסים מדינות וחוצים אותם. הם חילקו את הפלסטינים, את לבנון, סוריה, עירק ותימן. כל המדינות ינקטו במוקדם או במאוחר באמצעים הדרושים כדי למגר את הטרור במדינתם".

הנשיא פרס בפגישה עם נשיא אוקראינה ינוקוב (דוברות בית הנשיא)

"מקווה שלא ייהרגו עוד ילדים בסוריה"

הנשיא התייחס גם לחתימה על ההסכם לפירוק סוריה מנשק כימי: "בעולם מתרחשים היום אירועים גדולים. המלחמה וההרג בסוריה, וכן הסוגיה האירנית נוגעים לכל העולם ומהווים סכנה על צווארם של כל אזרחי העולם. אני מקווה כי ההסכם לסיום הנשק הכימי בסוריה ייושם בהצלחה והטרגדיה של טרור והרג ילדים תגיע לסיומה עד שנהיה עדים לפירוק כל הנשק הכימי".

בהמשך היום, עד לכניסת השבת, צפוי נשיא המדינה לקיים פגישות נוספות עם הנשיאים ושרי החוץ המשתתפים בכנס ילטה למנהיגות בהם טוני בלייר, ביל קלינטון ורעייתו, מזכירת המדינה לשעבר הילארי קלינטון, ניל פרגוסון ונשיא פולין לשעבר אלכסנדר קוושנייבסקי.