דמוקרטים נזפו בשגריר ישראל עקב נאומו הצפוי של ראש הממשלה

שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר כינס פגישה עם מספר מחוקקים דמוקרטים בניסיון לצנן את המתח סביב נאומו הצפוי של נתניהו בקונגרס בחודש הבא. לדברי בכיר בקונגרס, במהלך הפגישה ננזף דרמר על ידי הדמוקרטים, שדרשו מישראל למצוא דרך להנמיך את הלהבות הדיפלומטיות

הנאום ממשיך לעורר מחלוקת (AP)

המתיחות בין וושינגטון לירושלים עקב נאומו הצפוי של ראש הממשלה נתניהו בפני הקונגרס בחודש הבא מסרבת לגווע: מספר מחוקקים דמוקרטים נזפו היום (רביעי) בשגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר בעקבות ההתנהלות סביב הנאום המתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה אורגנה על ידי חבר הקונגרס הדמוקרטי סטיב ישראל, בעקבות בקשה של דרמר. בכיר בקונגרס, שביקש להישאר בעילום שם, סיפר לסוכנות הידיעות AP כי מטרת הפגישה הייתה לדון בפרטי נאומו של נתניהו.

לדברי הבכיר, המחוקקים הביעו זעם בפני דרמר על כך שהבית הלבן לא עודכן בהזמנת נתניהו לארצות הברית, התלוננו על ההחרפה ביחסים בין שתי המדינות בעקבות התקרית הדיפלומטית ודרשו מישראל למצוא דרך להנמיך את הלהבות הדיפלומטיות.

זמן קצר לאחר שנחשף כי נתניהו הוזמן לנאום בפני שני בתי הקונגרס האמריקני - שבועיים בלבד לפני הבחירות בישראל - הודיעו נשיא ארצות הברית אובמה ומזכיר המדינה האמריקני קרי כי לא ייפגשו עם נתניהו במהלך ביקורו. לדבריהם, ההחלטה לא להיפגש איתו נובעת מהסמיכות לבחירות בישראל ומתוך רצון להימנע ממראית עין של התערבות בבחירות.