דיפלומטים מישראל התבטאו נגד הממשלה - והושעו

כאילו לא די במתקפות היומיומיות מרחבי העולם נגד ישראל ומדיניותה, עכשיו גם דיפלומטים מישראל תוקפים את הממשלה ששלחה אותם למלא את תפקידם: נציגים רשמיים מטעם המדינה תקפו בחשבונות הטוויטר שלהם את ראש הממשלה, שר החוץ ליברמן - ואת השר בנט. בתגובה, הורה ליברמן להשעותם מיידית

בכירים התבטאו נגד הממשלה - והושעו (AP)

דיפלומטים ישראלים נוקטים עמדה פוליטית נגד הממשלה ששלחה אותם למלא את תפקידיהם:  כך חשף הערב (רביעי) כתב nrg אריאל כהנא. בתגובה - הורה שר החוץ ליברמן להשעותם מיד מתפקידם וזימן אותם לשימוע לפני פיטורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בעובדי משרד החוץ, בהם גם בכירים, שלא היססו להביע עמדות פוליטות בחשבונות הטוויטר שלהם - ותקפו את מדיניותו של ראש הממשלה ושל השר הממונה עליהם, אביגדור ליברמן - זאת למרות שעל פי החוק, על עובדי המגזר הציבורי חל איסור מוחלט להביע עמדה פוליטית.

כמה מהציוצים מעוררי המחלוקת (טוויטר)

נראה כי העניין חמור אף יותר כשאותם דיפלומטים מביעים את עמדותיהם בחשבונות המשמשים גם להצגת עמדות רשמיות של מדינת ישראל.

"מזעזע איך ליברמן הדיח את השרים שלו מהרשימה"

אחד מאותם דיפלומטים הוא שגריר ישראל בשוויץ, יגאל כספי, שטען בטוויטר כי נתניהו שולט ברבים מאמצעי התקשורת בישראל. על נאומו הצפוי של נתניהו בקונגרס האמריקני כתב כספי: "תמיד לאחר שנראה שנתניהו כבר הנמיך את יחסי ישראל ארה"ב למצב הגרוע ביותר, מתברר שהוא ממשיך להוריד את הרף בשלב נוסף".

הציוצים שיעלו לדיפלומטים במשרתם (טוויטר)


על השינוי הדרסטי ברשימת ישראל ביתנו לכנסת הבאה, ממנה הודחו השרים אהרונביץ', לנדאו ושמיר, כתב כספי: "מזעזע איך ליברמן נפנף את השרים שלו. לא שהם היו טובים במיוחד ובכל זאת השימוש שלו באנשים הבאתם והזזתם כשנמאס לו מזוויע. העיקר שסופה לנדבר קודמה".

דיפלומט נוסף שתקף את נתניהו ושרי הממשלה הוא אסף מורן, המשמש כיועץ פוליטי בשגרירות ישראל בבירת הודו. מורן בחר לצטט את איש יחסי הציבור משה גאון שכתב: "נתניהו הבין, לעשות הכל רק לא לדבר על נושאים החברתיים. בכיינות, שחיתות, שרה, עמותות, ביטחון, הכל רק לא אג'נדה שמחליפה שלטון".

ירון גמבורג, עובד המועסק בחטיבת המחקר המדיני, תקף את השר בנט: "שמעתי אותו מתלונן שהתקשורת מתנפלת עליו בגלל שהוא ימין. איזה מסכן. הוא ימין הזוי, משיחי, אלים, הומופובי ואנטי-חברתי. אז מה הוא רוצה??" וכן, "מה שקורה ביחסינו עם ארה"ב זה אובדן עשתונות", הוסיף.