דיווח: נתניהו הציע למובארק ליישב את תושבי עזה בסיני

בתמלול הקלטה משלהי תקופת כהונתו של נשיא מצרים לשעבר שנחשף בעיתון "אל יום א-סאבע" המצרי, עולה כי נתניהו טלפן למובארק והציע לו ליישב את תושבי רצועת עזה בשטח חצי האי. מובארק דחה בתוקף את ההצבעה וענה לנתניהו: "שכח מזה"

נתניהו ומובארק. ארכיון (רויטרס)

האם הייתה יוזמה ישראלית ליישב את תושבי רצועת עזה בחצי האי סיני? התשובה לכך חיובית, לפחות לטענת נשיא מצרים המודח, חוסני מובארק. העיתון "אל יום א-סאבע" המצרי דיווח הבוקר (א') כי בהקלטה משלהי כהונתו של מובארק מסוף שנת 2010, נשמע הנשיא המצרי לשעבר משוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווח, בשלב מסוים בשיחה פנה נתניהו למובארק והציע לו תכנית ליישוב של תושבי רצועת עזה בתוך תחומי חצי האי סיני - תחת שליטה מצרית. מובארק, כך על פי הדיווח, דחה על הסף את ההצעה וענה לנתניהו במילים: "שכח מזה, כי אחרת עלולה לפרוץ מלחמה".

העיתון אף מדווח שבאחת הפגישות של השניים, אף נמסרה לנשיא המצרי מפה ובה גבולות ישראל, עזה ומצרים שנועדה לאפשר לו לבחון את ההצעה. עוד עולה מההקלטות שצפויות להתפרסם בימים הקרובים גם התייחסות של מובארק לנסיונות של הממשל האמריקני להדיחו מהשלטון. לטענתו של מובארק, ממשל בוש פעל לנסות ולהפילו מכס השלטון במצרים עוד ב-2005 - אך ללא הצלחה.

עד כה לא התקבלה תגובת לשכת ראש הממשלה לידיעה.