בכיר טורקי: "השיחות בין ישראל לטורקיה יכולות להסתיים בכל רגע"

האם המשבר עם טורקיה באמת עומד לפני סיום? לאחר ההתנצלות הישראלית לפני כחצי שנה ופתיחת שיחות הפיוס בין המדינות, בכיר טורקי שצוטט בעיתון "טודיי זמאן" אמר כי פתרון המשבר יכול להגיע "ממש בכל רגע". לדבריו, אין כל מכשול פוליטי שעשוי למנוע מהמדינות לסיים את המשבר ביניהן

ארדואן ונתניהו. המשבר ייפתר סופית? (חדשות 2)

האם השיחות בין טורקיה לישראל קרובות לכדי סיום? בכיר טורקי, המעורב בשיחות הפיוס בין המדינות, אמר הערב (ה') כי הוא אינו רואה סיבה בגינה שתי המדינות לא יוכלו לחזור ליחסים תקינים בכל רגע. כך דיווח העיתון הטורקי "טודיי זמאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הבכיר, שצוטט בעיתון, שיחות הפיוס בין ישראל לטורקיה בניסיון לפתור את משבר המרמרה מתקדמות, ויכולות להביא לסיומו בכל רגע. "אף אחד לא יופתע אם פתאום תוכרז נורמליזציה בין המדינות", טען, "אני לא רואה כל מכשול פוליטי שעומד בין ישראל לטורקיה בניסיון להסדיר את היחסים ביניהן".

במרס האחרון, לאחר ביקור נשיא ארה"ב ברק אובמה בישראל, התנצלה ישראל באופן רשמי בפני טורקיה על תקרית המרמרה שאירעה במאי 2010, בה נהרגו תשעה אזרחים טורקים. ההתנצלות הועברה בשיחת טלפון שהתקיימה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למקבילו הטורקי, רג'פ טאייפ ארדואן.

כחודש לאחר ההתנצלות, החלו השיחות בין גורמים ישראלים לטורקים אודות מתווה הפיצויים לקורבנות והסדרת היחסים בין המדינות. כעת, נדמה כי ייתכן וישנה אפשרות לפריצת דרך במגעים שעשויה להוביל לפתרון המשבר בן 3 השנים.