"ישראל דרשה גבולות זמניים"

גורם פלסטיני המעורה בשיחות המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים הודיע כי השיחות מתנהלות כעת על גבולות זמניים, וכי הפלסטינים סירבו להצעת ישראל להגיע להסדר קבע. "ישראל משתמשת בנושא הביטחון כדי להשיג לעצמה עוד אדמה", אמר

ישראל מציעה גבולות זמניים (AP)

ישראל הציעה במסגרת שיחות השלום עם הפלסטינים להשאיר עשרות יישובים יהודים ובסיסים צבאיים בגדה המערבית כחלק מהתוכנית להקמת מדינה פלסטינית בגבולות זמניים - כך אמר גורם פלסטיני שמעורה בשיחות לסוכנות הידיעות AP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורם הוסיף כי ההצעה אינה מקובלת על הפלסטינים - דבר שמלמד על הקושי בין הצדדים שמנסים להגיע להסכם שיסיים את הסכסוך. הגורם אף דיבר בעילום שם, שכן ישראל והפלסטינים התחייבו בפני מזכיר המדינה האמריקני קרי שלא לדון בתוכן של השיחות עם אמצעי התקשורת - התחייבות שהחזיקה מעמד במידה רבה עד אמירה זו.

הגורם ציין כי השיחות על גבולות רשמיים טרם החלו, וכי המשא ומתן בין שני הצדדים מתמקד בעיקר בענייני ביטחון. "הישראלים רוצים לשמור על שליטה בגבול של הגדה המערבית עם ירדן, לשמור תחנות התראה על גבעות, ולשמור על בסיסים צבאיים סמוך לגבול הירדני", אמר.

הגורם הפלסטיני אף תקף את ישראל, וטען כי היא רק מנסה להשיג לעצמה שטח. "ישראל משתמשת בנושא הביטחון כדי לקחת לעצמה אדמה. מהדיונים הכלליים שהיו לנו בשבועות האחרונים ,הישראלים לא הראו שום כוונה לפרק את כל התנחלויות. ההצעות הנוכחיות מצביעות על כך שישראל מבקשת לשמור על שליטה של כ -40 אחוזים מן הגדה המערבית"., הוא הוסיף.