בכיר הרשות: "המשא ומתן המדיני עם ישראל עקר ולא מוביל לתוצאות"

יאסר עבד רבו, בכיר הרשות ואחד האחראים על השיחות עם ישראל, מביע פסימיות ואומר: "איני צופה כל התקדמות כלל, אלא אם יופעל לחץ אמריקני עוצמתי כמו בנושא הסורי". הוא הדגיש כי "הבנייה בהתנחלויות הורסת כל סיכוי להגיע להסכם"

השקת השיחות. לבני, עריקאת וקרי (AP)

שיחות השלום עלו על שרטון? בהתבטאות פסימית במיוחד אומר היום (ד') יאסר עבד רבו, בכיר הרשות הפלסטינית ויועצו של יושב הראש אבו מאזן, כי המשא ומתן המדיני עם ישראל "עקר ולא יוביל לכל תוצאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איני צופה כל התקדמות כלל אלא אם יופעל לחץ אמריקני עצום ועוצמתי, כמו זה שאנחנו רואים מצידם בנושא הסורי", אמר עבד רבו, אחד משני הממונים על המשא ומתן ברשות הפלסטינית, בריאיון לתחנת הרדיו "קול פלסטין".

תחילת השיחות בוושינגטון (AP)

עבד רבו הדגיש כי המשך הבנייה הישראלית בהתנחלויות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים חותרת תחת המאמצים להגיע להסכם. "ישראל לא התחייבה להפסיק לבנות בהתנחלויות ואנו רואים במדיניות זו הרס כל סיכוי להגיע להסכם", אמר עבד רבו.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי גורם רשמי במשרד ראש הממשלה נתניהו סירב להגיב על האמירות של עבד רבו. לדבריו, שני הצדדים הסכימו כי ארצות הברית היא היחידה שתשחרר הצהרות בנושא. "אנו מחויבים להסכם זה", אמר.

בשבוע הבא צפויים ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן להיפגש בנפרד עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. במהלך הפגישות באירופה צפויים שני האישים לדון עמו בהתקדמות בשיחות השלום.

יעלון: "המו"מ לא עוסק בפינוי יישובים"

בהרמת כוסית עם ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון לכבוד ראש השנה הדגיש אתמול שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי "המשא ומתן המדיני בין ישראל לרשות הפלסטינית לא עוסק בפינוי יישובים".

לדברי יעלון, "במזרח התיכון מדברים אינטרסים, לא הסכמים חתומים, ואינטרסים זה מקלות וגזרים. במזרח התיכון זה נבוט עבה וגזרים". הוא הוסיף: "למה התרגלנו לכך שתמורת המילה שלום, רק מילה, אנחנו אינסטקטיבית מוותרים על שטח?".

בתחילת השבוע התייחס גם סגנו של יעלון במשרד הביטחון דני דנון למשא ומתן המדיני. דנון איים על ראש הממשלה נתניהו כי "מי שיביא לממשלה הסדר ביניים של הקמת מדינה פלסטינית - מקומו לא בליכוד".