ישראל יודעה מראש על דחיית התקיפה בסוריה

בטרם הצהיר אובמה פומבית על החלטתו לבקש את אישור הקונגרס לתקיפה בסוריה, תדרכו אנשי הבית הלבן גורמים בישראל באשר להחלטה. המטרה: למנוע ביקורת פומבית על אובמה. מקיין לחדשות 2: ההחלטה תעודד את האויב

הצהרתו של הנשיא האמריקני ברק אובמה אמש על הבאת שאלת התקיפה בסוריה לקונגרס הפתיעה את ישראל, אבל היא ידעה על כך קצת לפני העולם כולו. לחדשות 2 נודע כי אנשי הבית הלבן יידעו את ישראל טרם ההצהרה הפומבית של אובמה מסיבה מרכזית אחת: כדי למנוע ביקורת פומבית מצד ישראל על המהלך האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד נודע, כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ושר ההגנה צ'אק הייגל, תדרכו את עמיתיהם הישראלים לגבי עיכוב המתקפה. שני האישים עצמם, אגב, הופתעו גם הם מהחלטתו של אובמה.

שרים בקבינט הישראלי הביעו חשש עקב הצעד האמריקני ואמרו כי התנהלותו של אובמה מחזקת את החשש כי לא יפעל נגד אירן, אם יהיה בכך צורך. לדברי הגורמים, בקשתו של אובמה היא תקדים שעלול לעכב או אף למנוע פעולה עתידית נגד הרפובליקה האסלאמית.

מקיין: "האירנים ודאי מתמוגגים"

בריאיון בלעדי לחדשות 2, הביע הסנאטור הרפובליקני ג'ון מקיין את התנגדותו לתקיפה בסוריה, ואמר כי החלטה שכזו "תעודד את האויב". הוא אמר, כי הוא מודאג מהשפעה על אירן, והוסיף כי "האירנים בוודאי מתמוגגים משמחה".

בתוך כך, ממשיך ממשל אובמה לנסות לגייס תמיכה לפעולה. בריאיונות לרשתות אמריקניות אמר הערב (א') קרי כי הגז הקטלני סארין נמצא בדגימות דם ושיער מעובדי הסיוע שהגיעו לאתרים בדמשק. לדבריו, תוצאות הבדיקות הגיעו לראשי הממשל האמריקני במהלך 24 השעות האחרונות.