התקרית בקלנדיה: פגישת המו"מ המדיני בוטלה

תקרית האש לפנות בוקר במחנה הפליטים קלנדיה משפיעה גם על המשא ומתן. בכיר ברשות הפלסטינית אמר כי פגישה בין הצדדים שתוכננה להיום בוטלה בשל "פשעי ישראל". ראש הממשלה הפלסטיני: "נדרשת התערבות בינלאומית"

תקיפת גי'פ החיילים, הבוקר

הרשות הפלסטינית ביטלה היום (ב') פגישה עם חברי המשלחת הישראלית לשיחות השלום, שהייתה אמורה להיערך ביריחו. זאת, בתגובה למותם של 3 הפלסטינים שנורו מאש כוחות הביטחון במחנה הפליטים קלנדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות AFP ציטטה גורם בממשל הפלסטיני שאמר כי "הפגישה שהייתה אמורה להיערך היום ביריחו בוטלה בעקבות הפשעים שישראל ביצעה היום בקלנדיה".

דובר הרשות נביל אבו רודיינה אמר כי "מעשיה של ישראל מעבירים מסר ברור לכוונותיה האמיתיות לקראת תהליך השלום". הוא קרא לארצות הברית להתערב בנעשה בשטחים. ראש הממשלה הפלסטינית ראמי חמדללה אמר: "פשעים שכאלה דורשים התערבות בינלאומית מיידית, שתיאלץ את ישראל לבלום את ההפרות ותגן על העם הפלסטיני".

במהלך הלוויות ההרוגים, החלו התפרעויות של פלסטינים שהתעמתו עם כוחות הביטחון. לא נמסר על נפגעים. במקביל, בצה"ל ובמג"ב נמשך תחקיר האירוע, במהלכו חיילים הותקפו באבנים, כפי שניתן היה לראות בסרטון שתועד על ידי הפלסטינים והופץ ברשת.