אבו-מאזן: "מוכן להיפגש עם נתניהו, אם אדרש לכך"

יו"ר הרשות הפלסטינית נפגש ברמאללה עם שר החוץ הצרפתי לורן פאביוס ודן עימו בחידוש המגעים עם ישראל. "הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא עדיין בעיה מרכזית באזור", אמרו השניים בתום הפגישה

"מוכן לפגישה", אבו-מאזן (רויטרס)

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן ושר החוץ הצרפתי לורן פאביוס נפגשו ברמאללה והסכימו כי הסוגיה הפלסטינית היא המרכזית באזור - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית WAFA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמרו השניים כשברקע האלימות הנמשכת בסוריה והמהומות שמאיימות להצית את מצרים פעם נוספת. "הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים עשוי לתרום לשמירה על היציבות באזור", הדגיש השר הצרפתי בתום הפגישה.

אבו-מאזן הדגיש בתום הפגישה כי כשהבין שקיימת אפשרות לשוב לשולחן המשא ומתן עם ישראל, הוא החליט לממש אותה - זאת מבלי להתייחס לחוסר היציבות שנרשם בתקופה האחרונה במזרח התיכון.

אבו-מאזן ניסה בדבריו להדגיש את המחוייבות שלו להמשך המשא ומתן כשאמר כי אין לו התנגדות להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אם יזדקק לכך. "אין שום דבר שמונע פגישה עם נתניהו כשהזמן לכך יגיע", הדגיש יו"ר הרשות.

"חשוב מאוד שהצדדים יתקדמו במגעים משום שזה יועיל למזרח התיכון כולו", הדגיש פאביוס. "הסכסוך בין ישראל לפלסטינים הוא עדיין סוגיה מכרעת, לכן צריך לפתור אותה בדרכי שלום".