ירדן: מחזירים את השגריר לישראל אחרי 3 חודשים

3 חודשים אחרי שהשיבה את השגריר לתחומה, ירדן הודיעה על החזרת השגריר. בממלכה בחרו להשיב את השגריר לתחומם לאחר שפרצו המהומות בעיר העתיקה. כעת, לאחר שהמצב השתפר בבירה - חוזר השגריר הירדני למשכנו בארץ

חוזר לישראל. השגריר הירדני עבידאת (חדשות 2)

3 חודשים אחרי שהשיבה את השגריר לתחומה - ממשלת ירדן הודיעה על החזרת שגרירה לישראל: כך מדווחים היום (שני) כלי התקשורת בממלכה. שר ההסברה הירדני, מוחמד אל-מומני, הודיע לעיתונאים כי השגריר וליד עבידאת התבקש לחזור לעבודתו בישראל - זאת לאחר שהורגש שיפור במצב בירושלים בעת האחרונה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר הממשלה הירדנית מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי צעד השבת השגריר לישראל התאפשר לאחר שהממשלה בירושלים נקטה שורת צעדים להקלת המתיחות בין יהודים לערבים בהר הבית.

בנובמבר האחרון, הושב השגריר להתייעצות בעמאן - זאת במחאה על מה שכינתה ירדן "ההחרפה של הפעולות האלימות שמפעילה ישראל בירושלים". במקביל, שיגרה ירדן תלונה רשמית נגד ישראל למועצת הביטחון של האו"ם, ובה טענה לפעילות תקיפה מצד הכוחות הישראלים בירושלים ובמקומותיה הקדושים.
 
אלא שלא רק היחסים עם ישראל מטרידים את הירדנים בימים אלה: שר ההסברה התייחס גם לנושא הבוער ביותר בממלכה ההאשמית - גורלו של הטייס שנשבה על ידי ארגון המדינה האסלאמית, דאע"ש. על פי אל-מומני, לא התקבל כל מידע חדש על גורלו של הטייס, שנמצא במרכזה של עסקת שבויים עתידית.