אבו מאזן על המו"מ: "אני לא אופטימי, אך זו ההזדמנות היחידה"

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס היום למשא ומתן לשלום עם ישראל והביע פסימיות בתום סבב הדיונים השלישי בין הצדדים. עם זאת, ביקש יו"ר הרשות לפנות ישירות לדעת הקהל הישראלית והדגיש: "אני ערב לכך שברגע שנגיע לסיום מוצלח, נוותר על כל תביעותינו"

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן מביע היום תחושות מעורבות על חידוש המשא ומתן המדיני עם ישראל, בתום סבב הדיונים השלישי בין הצדדים. לששת חברי סיעת מרצ שהגיעו לפגישה עמו במוקטעה ברמאללה אמר אבו מאזן: "בשורה התחתונה, אין התקדמות בשיחות עד עכשיו. אני מקווה שאנחנו לא מבזבזים את הזמן ואינני אופטימי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנגד, למרות הספקנות בנוגע לדיונים בין הצדדים, השתדל אבו מאזן לשמור על אופטימיות בכל הקשור לתוצאה הסופית: "המזרח התיכון בוער וזאת ההזדמנות היחידה שלנו. אנחנו יכולים להגיע להסכם בתוך שישה חודשים". אבו מאזן קיבל הבטחה מיו"ר מרצ זהבה גלאון, כי מפלגתה תתמוך בהסכם עתידי, למרות ישיבתה באופוזיציה.

בשיחה עם חדשות 2 ניסה אבו מאזן לפנות ישירות לדעת הקהל הישראלית: "אני מכיר את החשש שלכם, אך ערב לכך שלקראת סיום מוצלח של משא ומתן, נתחייב לסוף כל התביעות. לא נבקש לשוב ליפו, עכו וצפת".

יושב ראש הרשות הפלסטינית מתח ביקורת על ההתנהלות הישראלית סביב חידוש המו"מ. "אני רציתי שיתקיימו פגישות מדי יום או לכל היותר יומיים, משום שזמננו מוגבל, אך ישראל סירבה", אמר והוסיף כי ישראל סירבה גם למעורבות אמריקנית פעילה בדיונים.

סבב השיחות השלישי בין צוותי המשא ומתן הישראלי והפלסטיני הסתיים באמצע השבוע, כשבצד הישראלי נכחו שרת המשפטים ציפי לבני, ויועצו המיוחד של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו. בצד הפלסטיני נכחו הממונה על המשא ומתן סאיב עריקאת ומוחמד שטייה. בתום המפגש הגדירו הצדדים את השיחות כ"רציניות" וסיכמו כי פגישות נוספות יתקיימו בקרוב.