פולארד: "ישראל בוגדת בנאמנים לה"

מי שריגל לטובת ישראל ונכלא בעקבות כך בארה"ב בשנת 1985, תוקף בחריפות את ממשלות ישראל . בריאיון שהעניק מהכלא לעיתון ה- "ג'רוזלם פוסט", התייחס פולארד ליחסה של ישראל אליו לאחר שנחשפה זהותו, ואמר כי "ישראל היא המדינה היחידה ששיתפה אי פעם פעולה מרצון בתביעה נגד סוכן מודיעין שלה"

בהתבטאות נדירה תוקף ג'ונתן פולארד במילים חריפות את מדינת ישראל בשל התנהלותה לאחר שנחשפה זהותו על ידי הרשויות בארצות הברית. בריאיון עמו שיפורסם הבוקר (ו') בעיתון ג'רוזלם פוסט אומר פולארד: "ישראל מחזיקה בשיא עולם על בגידה באלו שהיו נאמנים לה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל היא המדינה היחידה בעולם שאי פעם שיתפה פעולה מרצון בתביעה נגד סוכן המודיעין שלה, מסרבת לתת לו מקלט, מפנה מסמכים כדי להפליל אותו", הוא אומר. "המדינה מכחישה כי הכירה אותו ולאחר מכן מאפשרת לו להירקב במשך עשרות שנים בכלא".

פולארד, הכלוא מאז נובמבר 1985 בארצות הברית, התייחס בריאיון גם לשחרור 26 האסירים הפלסטינים: "מדינה ריבונית אשר מסוגלת לחלל את כבוד מתיה על ידי שחרור רוצחיהם, ומענה את המשפחות השכולות, מוותרת וזורקת את הבסיס המוסרי לקיומה", הוא אומר.

"דמם של קורבנותיהם זועק מן הקבר בעלבונם על העדר הגינות אנושית. הצעקות שלהם לא נשמעות. המשפחות השכולות של הקורבנות ביקשו והתחננו שלא לשחרר את הרוצחים הפראיים של יקיריהם. הפצרותיהם זכו להתעלמות. אף אחד בישראל לא רואה את הלבבות השבורים המדממים ללא הרף על אובדנם".

בין היתר התייחס פולארד גם להתנתקות מגוש קטיף ולפינוי ההתנחלויות ואמר כי "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שאי פעם גירשה מרצון אזרחים ממולדתם, על מנת למסור קרקע לאויבים, וגם היחידה שאי פעם הרסה מרצון בתים ועסקים של אזרחיה, הפרה הבטחות וניפצה את חייהם".