ח"כ שקד לג'ון קרי: "אתה נוהג בצביעות ובטיפשות"

חברת הכנסת מהבית היהודי חרגה מכל כללי הדיפלומטיה המקובלים ושלחה מכתב יוצא דופן בחריפותו למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שבו היא מאשימה אותו בסיכון חיי ישראלים עקב התעקשותו על שחרור אסירים פלסטינים. "אתה נוהג בצביעות קיצונית ובטיפשות ומעמיד אותנו בסיטואציה בלתי אפשרית", כתבה

"נהגת בטיפשות". איילת שקד וג'ון קרי (שלומי כהן\\AP)

על רקע שחרור 26 אסירים פלסטינים בפעימה הראשונה, במסגרת חידוש המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים, שלחה היום (ה') חברת הכנסת איילת שקד (הבית היהודי) מכתב יוצא דופן בחריפותו למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, ובו היא זונחת את כל כללי הדיפלומטיה המקובלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאור המצב הנוכחי שגרמת לו - אני מרגישה שאיני יכולה להגביל את עצמי למגבלות של ניסוח 'פוליטיקלי קורקט', ולכן אני מרשה לעצמי להעביר את המסר שלי בצורה הישירה ביותר", פתחה שקד את מכתבה החריג.

"אדוני מזכיר המדינה, בכך שאתה כופה על ישראל להיכנע לטרור ולשחרר מחבלים עם כל כך הרבה דם על הידיים - כאלו שארצות הברית לעולם לא הייתה חולמת לשחרר בעצמה - לא רק שאתה נוהג בצביעות קיצונית, אלא שאתה עוסק ממש בניסויים והימורים ומציב את חיי ואת חיי ילדיי בסכנה", כתבה שקד.

"פעלת בטיפשות והצבת אותנו בסיטואציה בלתי אפשרית"

חברת הכנסת כינתה את הלחץ האמריקני לשחרור האסירים "אבסורדי, ציני ומרושע במיוחד", בשל העובדה כי וושינגטון מסרבת לשחרר את ג'ונתן פולארד, וזאת למרות שריצה עד כה 27 שנות מאסר. "את המחיר של שחרור יותר ממאה רוצחים מורשעים נאלץ אני, בני משפחתי ובני עמי לשאת, ולא אתה", כתבה.

"כיצד תעמוד במחיר הנורא אליו אתה מוביל אותנו? כפית עלינו לפתוח בשיחות שלום בזמן שהמזרח התיכון כולו מצוי בכאוס. מבלי להבין את מעשיך, הצבת אותנו בטיפשות בסיטואציה בלתי אפשרית, במסגרתה איננו יכולים לבצע שום ויתורים", כתבה שקד.

"במו ידיך העלית את הציפיות באזור לרמה מסוכנת, שעלולה להכניס את כל האזור לסחרור חסר שליטה, ברגע שהציפיות כלא מציאותיות, כמו שקרה פעמים כה רבות בעבר", כתבה שקד. לסיום הוסיפה: "אני מציעה שתמשיך את עבודתך בצורה רלוונטית ויעילה הרבה יותר, על ידי התמקדות בסוריה ובמצרים, שם אנשים באמת נטבחים".

מהבית היהודי טרם התקבלה תגובה.