קרי: "מדבר בפתיחות וכנות עם נתניהו על ההתנחלויות"

אחרי שאתר בלומברג דיווח כי מזכיר המדינה התריע בפני רה"מ שללא התקדמות משמעותית בשיחות עם הפלסטינים, ישראל תעמוד בפני מסע דה-לגיטימציה עולמי, וכשמבצע שחרור האסירים ברקע, קרי מנסה להשיב רוח מפוייסת לשיחות השלום. "אבו מאזן מחוייב להמשך המו"מ", אמר

מנסה לשמר את יוזמת השלום. קרי (חדשות 2)

אחרי הדיווח על הלחצים שהפעיל על נתניהו וכשברקע המבצע לשחרור האסירים, מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי מנסה לשמור  על יוזמת השלום שלו במזרח התיכון. קרי הודיע הערב (ג') כי הוא ניהל שיחות כנות ופתוחות בעניין עם ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נדמה שהודעה זו מנסה להרגיע את הרוחות שסערו היום, עם פרסום הדיווחים אודות דבריו של קרי לנתניהו. על פי הדיווח באתר בלומברג, הזהיר קרי את ראש הממשלה כי ללא התקדמות משמעותית במשא ומתן עם הפלסטינים, ישראל תעמוד בפני מסע דה-לגיטימציה עולמי.

קרי, שתיכנן לשוחח מאוחר יותר היום עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, אמר כי הוא מאמין שאבו מאזן מחוייב להמשך שיחות השלום עם ישראל, זאת למרות הקריאה של חלק מהפלסטינים להחרים את המשא ומתן שצפוי להתחדש מחר.

עם זאת, במסיבת עיתונאים שכינס קרי עם שר החוץ הברזילאי, אנטוניו פטריוטה, הוא חזר והדגיש כי ארצות הברית רואה בהתנחלויות דבר "לא לגיטימי".

"נתניהו מבין את הנזק שייגרם מהמשך הבנייה"

לדברי מקורבים לקרי, הוא מעריך שנתניהו חושש מאיום של חרם ובידוד בינלאומי של ישראל כמעט כמו מהאיום האירני, שעמד עד לאחרונה בראש סדר העדיפויות של ראש הממשלה. "נתניהו חושש כי הקמפיין הבינלאומי העתידי לא יאפשר לישראל להגן על עצמה במידה ותצטרך", נכתב בדיווח של אתר בלומברג.

חושש מבידוד בינ"ל. נתניהו עם קרי (לע"מ)

על פי הדיווח, הנציגים האמריקנים הבחינו בסימנים ראשונים שראש הממשלה מבין את הנזק שעשוי המשך הבנייה בהתנחלויות לגרום לישראל בזירת ההסברה. "נתניהו נפגש לאחרונה עם כמה מבכירי המשק שהביעו דאגה עמוקה שעסקיהם יוחרמו בעתיד", נכתב.