הפגנה מחוץ לכלא איילון: "שחררו גם אסירים ביטחוניים יהודים"

שעות לפני השחרור הצפוי של 26 אסירים פלסטינים, מפגינים כמה עשרות בני משפחה של אסירים ביטחוניים מחוץ לכלא איילון, במחאה על המהלך. בני המשפחה דורשים, במקביל לשחרור האסירים הפלסטינים, לשחרר גם את בני משפחותיהם. אחותו של עמי פופר: "דורשים מהממשלה לפעול בהדדיות ולשחרר את יקירינו"

ההפגנה מחוץ לכלא איילון, הערב

נמשכת הסערה סביב שחרור האסירים הפלסטינים: לאחר שהבוקר דחה בג"ץ את עתירת המשפחות השכולות נגד השחרור, מפגינים הערב (ג') כמה עשרות בני משפחה של אסירים ביטחוניים יהודיים במחאה על המהלך ודורשים: שחררו במקביל גם את בני משפחותינו הכלואים בשל עבירות ביטחוניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים מתקהלים מחוץ לכלא איילון, משם צפויים להשתחרר במהלך הלילה 26 האסירים שאישרה ועדת השרים לשחרור בפעימה הראשונה. מתוכם יועברו 14 אסירים לרצועת עזה ו-12 לשטחי הגדה המערבית.

"אנו דורשים מממשלת ישראל לפעול בהדדיות ולשחרר את יקירינו", אמרה עופרה פופר, אחותו של עמי פופר שהורשע ברצח שבעה פלסטינים. "לא ייתכן שלאורך השנים ישוחררו אלפי מחבלים ערבים עם דם על הידיים, מבלי ששוחרר ולו אסיר יהודי אחד הכלוא על עבירות דומות".

עשרות בני משפחה מחוץ לכלא איילון (חדשות 2)

"נעשה במדינת ישראל עוול מתמשך כלפי האסירים היהודים", אומר שמואל מידד, יו"ר עמותת חננו. "בשונה מהאסירים הפלסטינים, האסירים היהודים לא יחזרו לעסוק בטרור, ואין שום סיבה הגיוני למנוע את שחרורם במקביל לשחרור האסירים הערבים".

הלילה ייצאו האסירים הפלסטינים בשני רכבים מכלא איילון למעברים - שם יתבצע הליך השחרור. כחלק מהליך השחרור מבצעים כעת בשירות בתי הסוהר זיהוי באמצעות טביעת אצבעות של האסירים המשוחררים. כמו כן הם עוברים בדיקות רפואיות ומשוחחים עם אנשי הצלב האדום.

שחרור האסירים - הסיקור המלא:

בג"ץ דחה את העתירה נגד שחרור האסירים

שלב אחר שלב: כך יתבצע שחרור 26 האסירים

ברמאללה מתכוננים לחגיגות: "השחרור - הישג שמעניק תקווה"

בתו של קורבן לטרור: "בשביל שלום נכון לשחרר רוצח אבי"

המשפחות השכולות: "חוגגים את רצח הילדים שלנו"

פורסמה רשימת 26 האסירים שישוחררו

האם השכולה זעקה: "לא ניתן לשחרר אסירים"

משפחות שכולות הפגינו בירושלים: "משחררים רוצחים על כלום"