דיווח: "קרי הזהיר את נתניהו - בלי התקדמות במו"מ ישראל תוחרם בעולם"

הפרשן ג'פרי גולדברג מדווח באתר בלומברג כי מזכיר המדינה התריע בפני רה"מ כי ללא התקדמות משמעותית בשיחות עם הפלסטינים, ישראל תעמוד בפני מסע דה-לגיטימציה עולמי. מקורב לקרי העריך כי נתניהו חושש מאיום של חרם ובידוד בינ"ל כמעט כמו מהאיום האירני

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הזהיר את ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבועות האחרונים כי ללא התקדמות משמעותית במשא ומתן עם הפלסטינים ישראל תעמוד בפני חרם ומסע דה-לגטימציה עולמי, כך מפרסם העיתונאי ג'פרי גולדברג, פרשן אתר החדשות בלומברג, הנחשב למקורב לבית הלבן ולנשיא אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחותיו עם ראש הממשלה הזהיר קרי את נתניהו כי אם המשא ומתן לא יישא פרי, ישראל צפויה להיות במרכזו של מסע הכפשה בינלאומי "על סטרואידים", מצטט גולדברג את מזכיר המדינה האמריקני.

לדברי מקורבים לקרי, הוא מעריך שנתניהו חושש מאיום של חרם ובידוד בינלאומי של ישראל כמעט כמו מהאיום האירני, שעמד עד לאחרונה בראש סדר העדיפויות של ראש הממשלה. "נתניהו חושש כי הקמפיין הבינלאומי העתידי לא יאפשר לישראל להגן על עצמה במידה ותצטרך", כתב גולדברג.

"מבין את הנזק שייגרם מהמשך הבנייה בהתנחלויות"

על פי הדיווח בבלומברג, הנציגים האמריקנים הבחינו בסימנים ראשונים שראש הממשלה מבין את הנזק שעשוי המשך הבנייה בהתנחלויות לגרום לישראל בזירת ההסברה. "נתניהו נפגש לאחרונה עם כמה מבכירי המשק שהביעו דאגה עמוקה שעסקיהם יוחרמו בעתיד", נכתב.

הדיווח מתפרסם יום לפני חידוש השיחות בירושלים בין הנציגים הישראלים לפלסטינים, שיחלו מחר בצל הודעת שר הבינוי והשיכון אורי אריאל על בנייה של 1,200 יחידות דיור נוספות מעבר לקו הירוק - שזכתה לביקורת ברחבי העולם.

הלילה ניסה מזכיר המדינה האמריקני להרגיע את הרוחות וקרא לצדדים שלא להגיב "בצורה מזיקה", לדבריו, לבנייה. "ההכרזות על הבנייה היו צפויות במידה כזו או אחרת", אמר קרי והבהיר כי על הצדדים לחזור לשולחן המשא ומתן כמתוכנן.