ראש הממשלה: "האיחוד מערער את הסיכוי לשלום"

חודש אחרי החלטת האיחוד האירופי להחרים את שטחי יהודה ושומרון, ממשיך נתניהו לתקוף את מדיניות האיחוד האירופי. בפגישה עם שר החוץ הגרמני אמר כי "ההנחיות מקשיחות את עמדת הפלסטינים, אשר מבקשים תוצאה בלתי ריאליסטית, שכולם יודעים שלא תושג. הן עומדות בדרך להשגת פתרון, אשר יושג אך ורק במשא ומתן"

נתניהו ווסטרווילה, הערב (לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו תוקף את החלטת האיחוד האירופי להחרים חברות וגופים ישראלים הממוקמים מעבר לקו הירוק, כולל מזרח ירושלים ורמת הגולן. נתניהו אומר כי ההנחיות מקשות על המשא ומתן לשלום שכן בגללם הפלסטינים מבקשים דרישות לא ריאליסטיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שראש הממשלה מתאושש מניתוח שעבר בלילה שבין שבת לראשון, הוא נפגש עם שר החוץ הגרמני גידו ווסטרוולה במעונו שבירושלים. נתניהו אמר לבן שיחו, כי למרות שהוא והקנצלרית אנגלה מרקל הם ידידי ישראל - דרכו האיחוד האירופי להשיג שלום "רק מקשה על המצב במזרח התיכון.

"אני חייב לומר שההנחיות החדשות של האיחוד האירופי מערערות את הניסיונות להשיג שלום. הן מקשיחות את עמדת הפלסטינים, אשר מבקשים תוצאה בלתי ריאליסטית, שכולם יודעים שלא תושג. הן עומדות בדרך להשגת פתרון, אשר יושג אך ורק במו"מ בין הצדדים ולא בהכתבה של גורם חיצוני. אני מאמין שהדבר ידוע לך היטב", אמר ראש הממשלה לפני פגישתם.

בחודש שעבר פירסמה הנציבות האירופית את ההנחיות הרשמיות לחרם ההתנחלויות על ישראל, שעניינו למנוע מימון גורף של כספים אירופיים מעבר לקו הירוק ואי-כלילת ההתנחלויות בכל הסכם עתידי עם ישראל. על פי הודעת האיחוד, ההחלטה תיושם החל מחודש ינואר 2014.