ברמאללה מכינים את חגיגות חזרת האסירים: "הישג שמעניק תקווה"

בני המשפחות של האסירים הפלסטינים כבר נרגשים, ממתינים ומארגנים קבלת פנים של גיבורים. מנגד, בחמאס טוענים שהמו"מ עם ישראל הוא פשע לאומי פלסטיני, שנועד לאפשר לישראל להמשיך ולהרחיב התנחלויות

אחרי שישראל פרסמה את שמותיהם של 26 האסירים הפלסטינים שצפויים להשתחרר מחר, משפחותיהם בעזה וביהודה ושומרון כבר מכינות את קבלת הפנים החגיגית. 14 מהאסירים יועברו לרצועה ו-12 לגדה. אבל, בחמאס מותחים ביקורת חריפה על אבו מאזן ואומרים: "השחרור זו זכות בסיסית של האסירים, אנחנו לא מוכנים לקשור בין שחרור האסירים לבין המשא ומתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמטאווי אל חור, אביו של פייאז אל חור שנכלל ברשימה שפרסמה ישראל, אמר כי אלה חדשות טובות מכדי להיות אמיתיות. "אני לא מאמין לא משנה מה תגידו לי, עד שלא אחזיק את בני בזרועותיי, עד שלא אגע בו. רק אז אוכל להגיד שהבן שלי בבית". אל חור הורשע ב-1985 ברצח שני ישראלים ובתכנון לחסל את ראש הממשלה יצחק שמיר.

עבור יו"ר הרשות אבו מאזן, שחרור האסירים נחשב הישג חשוב אחרי שנים של קיפאון בתהליך המדיני ועסקאות שחרור אסירים שעליהם היה חתום חמאס. רבים מהאסירים נמנים על שורות הפת"ח.

שר האסירים הפלסטיני עיסא קוואראג' אמר על העסקה: "יהיו שלושה שלבים, אני מקווה ששלושתם ייצאו אל הפועל וכל הפלסטינים שנמצאים במעצר זמן רב, ישוחררו. אני חושב שזה הישג חשוב, הישג שמעניק לפלסטינים תקווה".

מנגד, בחמאס מתנגדים לעסקה ולמשא ומתן עם ישראל ובהנהגה בעזה טוענים שהשיחות שהתחדשו מעניקות תעודת כשרות להמשך הבנייה בהתנחלויות. דובר חמאס סאמי אבו זוהרי אמר: "השיחות, בתנאים הנוכחיים, הם פשע לאומי שמעניק לישראל חסות לכיבוש ומאפשר לה להמשיך במדיניות שלה, במיוחד פשעי הבנייה בהתנחלויות, הרחבה שלהן וייהוד האזור".