שר השיכון: "אין עם שיסכים שיכתיבו לו בנייה"

בעקבות המחלוקת שעוררה ההכרזה על מכרז לבניית 1,200 יחידות דיור חדשות בירושלים וביו"ש, דוחה שר השיכון אורי אריאל את הביקורת שהופנתה נגדו והדגיש: "הממשלה התחייבה לבנות בכל האזורים. זה מה שאני עושה ונמשיך לעשות זאת". שר הכלכלה בנט התייחס לביקורת הפלסטינית על המהלך ואמר: "נמשיך לבנות בלי להתנצל"

נמשכת המחלוקת סביב המכרז שהוציא משרד השיכון לבניית כ-1,200 יחידות דיור חדשות בירושלים וביהודה ושומרון. לאחר שהאמריקנים הביעו התנגדות לבנייה בהתנחלויות והפלסטינים מתחו עליה ביקורת נוקבת, מבהיר שר השיכון אורי אריאל (הבית היהודי): "אין שום עם שיסכים שמישהו יכתיב לו איפה לבנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מגיבים, אנחנו יוזמים ואנחנו בונים בכל הארץ", אמר אריאל. "גם בגליל, גם בנגב, גם במרכז וגם בירושלים". השר אריאל רמז גם לביקורת שהפנה היום (א') שר האוצר לפיד על המכרז ואמר: "מי שמתנגד לבנות בבירת ישראל, בעיר הקודש ירושלים, לא נמצא בקואליציה הזאת".

אריאל הדגיש כי "מרכז הארץ כולל גם את אריאל, קרני שומרון, אלפי מנשה ועופרים. אין שום סיבה לא לבנות. הממשלה הזאת והעומד בראשה התחייבו לבנות בכל האזורים האלה וזה מה שאני עושה ואנחנו נמשיך לעשות זאת".  

בנט: "נמשיך לבנות בלי להתנצל"

"נמשיך לבנות בלי להתנצל". השר בנט (רויטרס)
גם שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התייחס לנושא. בעמוד הפייסבוק שלו כתב בנט: "עריקאת אמר שאסור לנו לבנות בבירה שלנו, בירושלים. השאלה היא לא 'למה בונים עכשיו בירושלים' אלא 'למה לא בנינו עד עכשיו'. נמשיך להילחם בבית היהודי על בנייה בארץ שלנו, בלי להתנצל".

מוקדם יותר היום הביעו בצוות המו"מ הפלסטיני תרעומת על הצעד אותו מתכוונת לנקוט ממשלת ישראל. "מדובר בהוכחה לכוונותיה האמיתיות של ישראל", אמר מוחמד שטייה, חבר בצוות המשא ומתן הפלסטיני."זה ברור שממשלת ישראל מעוניינת רק בהמשך הבנייה הבלתי-חוקית בהתנחלויות", הוסיף שטייה, "היא עושה זאת תוך התעלמות מוחלטת מהמאמצים האמריקניים והבינלאומיים לחדש את שיחות השלום". דבריו צוטטו בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

לדברי שטייה הצטרף גם ליאור עמיחי, חבר בצוות מעקב ההתנחלויות בארגון "שלום עכשיו", שמתח גם הוא ביקורת חריפה על כוונת הממשלה. "אנו צריכים לדחוף ולעודד את המשא ומתן", ציין. "חבל מאוד שהממשלה בוחרת להציב מכשולים נוספים בדרך".