הפלסטינים זועמים: "כוונת ישראל - להמשיך בבנייה"

שעות לאחר הדיווחים על פרסום המכרזים לבניית יותר מאלף יחידות דיור בירושלים ויהודה ושומרון, תקפו בצוות המשא ומתן הפלסטיני את החלטת הממשלה. "זוהי הוכחה נוספת לכוונותיה האמיתיות של ישראל, שאותן היא מבצעת תוך התעלמות מהמאמצים האמריקניים והבינלאומיים לחידוש השיחות"

"מתעלמת מהמאמצים הבינ"ל" (רויטרס)

אחרי ההכרזה על בניית למעלה מאלף יחידות דיור בירושלים וביהודה ושומרון, הביעו בצוות המשא ומתן הפלסטיני תרעומת על הצעד אותו מתכוונת לנקוט ממשלת ישראל. "מדובר בהוכחה לכוונותיה האמיתיות של ישראל", אמר היום (א') מוחמד שטייה, חבר בצוות המשא ומתן הפלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה ברור שממשלת ישראל מעוניינת רק בהמשך הבנייה הבלתי-חוקית בהתנחלויות", אמר שטייה, "היא עושה זאת תוך התעלמות מוחלטת מהמאמצים האמריקניים והבינלאומיים לחדש את שיחות השלום". דבריו צוטטו בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

לדברי שטייה הצטרף גם ליאור עמיחי, חבר בצוות מעקב ההתנחלויות בארגון "שלום עכשיו", שמתח גם הוא ביקורת חריפה על כוונת הממשלה. "אנו צריכים לדחוף ולעודד את המשא ומתן", ציין. "חבל מאוד שהממשלה בוחרת להציב מכשולים נוספים בדרך".

לפיד נגד מכרזי הדיור: "מקלות בגלגלי שיחות השלום"

ביום רביעי הקרוב ייפתח סבב שני של שיחות בין ישראל לפלסטינים, ובקואליציה נשמעת ביקורת על ההחלטה לפרסם היום מכרזים לבניית מעל אלף יחידות דיור חדשות בירושלים וביהודה ושומרון בזמן המשא ומתן. שר האוצר ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד יצא נגד שיווק הבנייה מעבר לקו הירוק בעיתוי הנוכחי והגדיר אותו "טעות כפולה".

"הממשלה בוחרת להציב מכשולים" (AP)

"את הפתרונות לבעיית הדיור צריך ליישם באזורי הביקוש וזו מטרת קבינט הדיור", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו. "בנוסף, השימוש במשאבים המיועדים לדיור למעמד הביניים כדי להתריס התרסה מיותרת אל מול האמריקנים ולתקוע מקלות בגלגלי שיחות שלום אינה נכונה ואינה מועילה לתהליך".

יו"ר סיעת "יש עתיד" ח"כ עפר שלח אמר כי מדובר בהחלטה מוטעית ומסוכנת "לא רק בעיתוי אלא גם במשוואה המופרכת שהיא יוצרת בין מחוות ישראליות, כדוגמת שחרור האסירים הפלסטינים, לבין קביעת עובדות בשטח שיקשו על כל מו"מ עתידי".