נתניהו לקרי: "הסתה ושלום לא הולכים יחד"

ראש הממשלה שיגר מכתב חריף למזכיר המדינה האמריקני, שבו מתח ביקורת על ההסתה הנמשכת מצד אבו מאזן ובכירי הרשות, למרות חידוש המשא ומתן. "במקום לחנך את הדור הבא של הפלסטינים לחיות בשלום עם ישראל, החינוך לשנאה מרעיל אותם נגד ישראל"

לקראת סבב נוסף של משא ומתן, ביום רביעי הקרוב, שיגר בסוף השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שבו הוא מותח ביקורת חריפה על ההסתה הנמשכת של אבו מאזן ובכירי הרשות - גם אחרי חידוש השיחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב נוחת בישראל השליח האמריקני למשא ומתן מרטין אינדיק ואת פניו מקבל מכתבו החריף של נתניהו שבו כתב: "הסתה ושלום לא הולכים יחד. במקום לחנך את הדור הבא של הפלסטינים לחיות בשלום עם ישראל, החינוך לשנאה מרעיל אותם נגד ישראל ומניח את התשתיות להמשך האלימות והטרור".

נתניהו התייחס, בין היתר, לדברי אבו מאזן, שלפיהם אם תקום מדינה פלסטינית לא יהיה בה ישראלי אחד. שרי הממשלה תומכים בעמדתו, כי לא ניתן לנהל משא ומתן כשנמשכת ההסתה.

הפגנת משפחות שכולות נגד שחרור אסירים (יוסי זילברמן, חדשות 2)

מחר יפורסמו שמות 26 האסירים הראשונים שישוחררו

מחר צפויה להתפרסם רשימת 26 האסירים הפלסטינים שעתידים להשתחרר במסגרת המחווה לאבו מאזן לרגל חידוש המשא ומתן המדיני, והערב (שבת) מזהירים בארגון נפגעי הטרור "אלמגור", שכבר עתר לבג"ץ בניסיון למנוע את הצעד, מפני ההשלכות. "החלטת הממשלה מחר בדבר שחרור הרוצחים היא יום שחור עבור המשפחות השכולות ומדינת ישראל כולה", מבהירים בארגון.

שחרור המחבלים יתבצע ביום שלישי, יום לפני תחילת סבב משא ומתן נוסף בין ישראל לפלסטינים, כאשר פרסום הרשימה של 26 האסירים הפלסטינים הראשונים, מתוך 104 שישוחררו, נועד לאפשר זמן לצורך הגשת עתירות לבג"ץ נגד המהלך.