הרשות מגנה הכללת התנחלויות ברשימת היישובים בעדיפות לאומית

דוברו של אבו מאזן גינה את אישור ממשלת נתניהו לרשימה שמזכה יישובים במתן הטבות ומענקים וכוללת עשרות התנחלויות. "ישראל מנסה להניח מכשולים בדרכה של היוזמה האמריקנית לשלום", התריע

התנחלות ברוכין בעדיפות הלאומית (חדשות 2)

הרשות הפלסטינית מגנה את החלטת ממשלת ישראל אתמול לכלול עשרות התנחלויות ברשימת היישובים בעדיפות לאומית, מה שיעניק להן מעמד משופר, תקציבים והטבות. הרשימה המעודכנת שאושרה כוללת 90 התנחלויות מתוך 600 היישובים שיזכו למענקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשות טוענים שהמהלך יפגע בתהליך השלום שרק החל לאחרונה חודש. "אנחנו מגנים את המהלך הזה", אמר נביל אבו רודיינה, דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. הוא האשים את ישראל בניסיון "להניח מכשולים בדרכה של היוזמה האמריקנית לשלום".

וואסל אבו יוסוף, בכיר באש"ף, הצטרף לביקורת ואמר כי "הטעות הגדולה ביותר הייתה שלקראת חידוש המשא ומתן, הרשות הפלסטינית לא הדגישה שצריך לבלום את הרחבת ההתנחלויות. נכשלנו במשימה להציג עמדה ברורה שתדרוש מוושינגטון לצאת נגד ההתרחבות הקולוניאלית הישראלית".

אחרי הפגישה הראשונה שנערכה בוושינגטון בשבוע שעבר וקטעה קיפאון של שלוש שנים, צפויות השיחות בין ישראל לרשות להתחדש בשבוע הבא. על פי הפרסומים בתקשורת העולמית, מלבד הנזק לתהליך השלום, הכללת 90 ההתנחלויות ברשימת היישובים בעדיפות לאומית עומדת בניגוד לחוק הבינלאומי.

בין ההתנחלויות שיקבלו את המעמד המיוחד - רחלים, אשכולות, אלון מורה, נצר חזני, אלומות, נגוהות, ברוכין, נופים, גבע בנימין, מעלה מכמש, באר גנים, בני דקלים, גני טל, ניצן, קדיתא, שלווה, מצפה אילן, אמציה, אלון הגליל ועוד.