עריקאת: "שחרור האסירים יחל בעוד 10 ימים"

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני הצהיר כי ב-13 באוגוסט צפויים להשתחרר 26 אסירים ביטחוניים במסגרת המחווה שאישרה הממשלה בתחילת השבוע. לדבריו, שחרור האסירים יתבצע בתהליך של ארבע שלבים, זאת בשל סירובה של ישראל לשחרר את האסירים בו זמנית

עריקאת: "בעוד 10 ימים ישוחררו 26 אסירים" (AP)

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת, הצהיר היום (ש') כי שחרור האסירים, אותו אישרה ממשלת ישראל - יחל ב-13 באוגוסט. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינים "מען", בשלב הראשון ישוחררו 26 אסירים ביטחוניים המחוזקים בבתי הכלא בישראל טרם נחתמו הסכמי אוסלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי עריקאת, שחרור כל 104 האסירים אותו אישרה ממשלת ישראל בתחילת השבוע, ייפרס על פני ארבעה שלבים שונים, זאת בשל סירובה של ישראל לשחרר את כולם בו זמנית.

בשבוע שעבר, טרם ישיבת הממשלה פרסמו הפלסטינים את רשימת האסירים שהועברה לידי ההנהגה הישראלית, לצורך דיון בשחרורם. בתחילת השבוע אישרה הממשלה את שחרור האסירים "כמחווה" לפתיחת המגעים להנעת תהליך מדיני בין ישראל לפלסטינים בטרם נפתחו בוושינגטון. 

בתמורה לאסירים יופשרו תוכניות בנייה?

לפני שלושה ימים דווח כי נתניהו ואנשי הבית היהודי הגיעו להסכם סודי, לפיו המפלגה תישאר בקואליציה, על אף התנגדותה החריפה לשחרור האסירים הביטחוניים, בתמורה להפשרת תכניות בנייה של אלפי יחידות דיור בגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון.

על פי הפרסום, כבר בחודשים הקרובים יאושרו לבנייה אלף יחידות דיור ואליהן יתווספו בין 3,500 ל-4,500 יחידות. גורמים בבית היהודי טענו כי יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט, היה מעורב במגעים והרגיע את חברי מפלגתו שכן להערכתו חידוש השיחות עם הפלסטינים לא יוביל להסכם ולכן אין טעם לאיים בפרישה מהממשלה.