"על הצדדים לנצל ההזדמנות לשלום"

נשיא ארה"ב אובמה שוחח עם ראש הממשלה נתניהו ועם אבו מאזן והביע את תמיכתו המלאה בשיחות השלום. לדברי גורם בבית הלבן, הנשיא "ביקש לנצל את ההזדמנות ההיסטורית ולהגיע לשלום". סבב השיחות השני צפוי להתחיל כבר באמצע החודש

מנסים להגיע להסדר. השלישייה (חדשות 2)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה שוחח בטלפון עם ראש הממשלה נתניהו ועם יושב הרשות הפלסטינית אבו מאזן, וניסה לשמר את שיחות השלום בין ישראל והפלסטינים - כך דיווח בכיר בבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנשיא אובמה שוחח עם ראש הממשלה נתניהו ושיבח את מנהיגותו ואת המחויבות שלו לשיחות השלום עם הפלסטינים. הנשיא מבין שלצדדים יש עבודה רבה בימים ובחודשים הקרובים, וארצות הברית תתמוך במאמצי הצדדים להגיע לשלום", נאמר בהצהרה של הבית הלבן .

הצהרה דומה יצאה גם על שיחתו של הנשיא אובמה על אבו מאזן. "הנשיא אישרר את מחויבותה של ארצות הברית לתמוך בצדדים כדי שיגיעו לשלום צודק ומתמשך, המבוסס על פיתרון 2 המדינות. אנו נמשיך לעבוד יחד עם הרשות הפלסטינית על מנת להגיע לשלום", נאמר בהצהרה.

על פי דיווח של סוכנות הידיעות הפלסטינית וופא, אבו מאזן הדגיש בשיחתו עם הנשיא האמריקני את מחויבות העם הפלסטיני לפיתרון 2 המדינות, ואת הצורך להגיע להסדר במהירות המרבית.

שגריר ישראל בארה"ב: "שני הצדדים יידרשו לוויתורים כואבים"

סבב המשא ומתן הראשון בין הנציגים הישראלים לפלסטינים הסתיים שלשום בוושינגטון, ושני הצדדים יודעים שהדרך להסכם עוד ארוכה וקשה. שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן הדגיש כי "שני הצדדים צריכים להיערך לוויתורים כואבים".

"ההתנחלויות הן חלק מהסוגיה הטריטוריאלית", הדגיש אורן בריאיון לרשת MSNBC האמריקנית שבו התייחס לסיום הקיפאון המדיני בן שלוש השנים. "סוגיית הגבולות, נושאי הביטחון וכן, גם ירושלים הם נושאי הליבה".

"אנחנו מוכנים לדון בכל הסוגיות המורכבות האלה, בגלל שאנחנו יודעים שזו הדרך היחידה להגיע להסכם השלום שכולנו מעוניינים בו", אמר השגריר שבקרוב יסיים את תפקידו. "אנחנו יכולים לומר שיהיה כאב בשני הצדדים לאור הוויתורים הנחוצים".

במקביל, אמר שגריר ישראל בארה"ב דן שפירו כי ניתן יהיה לעמוד בלוח הזמנים שהעמיד מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. "ברור שיהיו החלטות קשות, ברור שיהיו פשרות קשות", אמר שפירו בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "עם רצון טוב ומנהיגות טובה, חזקה ואמיצה אנחנו חושבים שזה אפשרי".