לבני: "לא ניתן להרוג את התקווה"

האחראית על המשא ומתן עם הפלסטינים, השרה ציפי לבני, מפזרת אופטימיות זהירה בשעות שלאחר השיחה הראשונה עם נציגי הרשות - שיחה ששמה קץ לקיפאון בן שלוש שנים. "מקווה שנגיע לסיומו של הסכסוך", אמרה

לאחר למעלה משלוש שנים חזרו הנציגים הישראלים והפלסטינים לדבר: בתום ארוחת ערב חגיגית שנמשכה קרוב לשעתיים וחצי פיזרו הנציגים הישראלים והפלסטינים אופטימיות זהירה לגבי המשך המגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הציפייה שלי היא שבמהלך החודשים הקרובים נוכל באמת לגעת בנושאים שחשובים לנו ולתת להם מענה כדי להגיע - אני מקווה - לסיומו של הסכסוך", הבהירה השרה לבני, האחראית על המשא ומתן.

לדברי לבני, סיום הסכסוך הוא אינטרס עליון של מדינת ישראל וכי השיחות לא נועדות כדי "לעשות טובה" לאמריקנים. "זה מאוד מורכב ומסובך אבל יש דבר אחד שאני לא אתן לאף אחד לעשות וזה להרוג את התקווה", הדגישה השרה.

לבני התייחסה גם לספקנות ולחשדנות בשני הצדדים והבהירה כי הדבר לא ירתיע אותה. ""אני מלווה בהרבה מאוד חששות מבחוץ שזה לגיטימי", הדגישה לבני, "אבל מה שלא לגיטימי בעיני זה הציניות והסקפטיות".

גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן התייחס לחידוש השיחות ופרש את חזונו ליום שאחרי הסכם קבע עם ישראל. במהלך ביקור במצרים אמר אבו-מאזן כי "בשטחי המדינה הפלסטינית לא יהיה אף לא ישראלי אחד - לא אזרח ולא חייל". עוד הוסיף יו"ר הרשות כי מזרח ירושלים תהיה הבירה של מדינת פלסטין, אך גם ציין כי הוא לא שולל חילופי שטחים או נוכחות של כוחות בינלאומיים.