הנשיא אובמה בירך על פתיחת המו"מ: "העבודה הקשה עוד לפנינו"

עם יריית הפתיחה למגעים בין ישראל לפלסטינים, הוציא נשיא ארה"ב הודעה רשמית. "זהו צעד מבטיח למרות החלטות קשות שעוד לפנינו", הצהיר אובמה, "ארה"ב תומכת בשיחות במטרה להגיע לפתרון שתי המדינות". לבני ומולכו נפגשו בניו יורק עם מזכ"ל האו"ם כצעד ראשון

נשיא ארה"ב בירך על פתיחת המשא ומתן: הבית הלבן פרסם הודעה רשמית ובה הנשיא האמריקני בירך את הצדדים על חידוש שיחות השלום. אובמה הביע תקווה כי הישראלים והפלסטינים יתמידו ויהיו נחושים להגיע סוף סוף לפתרון הסכסוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני שמח שראש הממשלה נתניהו והנשיא עבאס קיבלו את הזמנתו של המזכיר קרי לחידוש המו"מ על הסדר קבע באופן רשמי ושלחו צוותי משא ומתן בכירים בוושינגטון לסיבוב הראשון של פגישות. זהו צעד מבטיח קדימה, אם כי עבודה קשה והחלטות קשות עוד לפנינו", הצהיר אובמה בהודעה מיוחדת שפרסם הערב הבית הלבן.

במכתב התייחס אובמה לביקורו באזור במרס האחרון ותלה גם בכך את הצלחת המגעים שהביאו לפתיחת השיחות: "במהלך הביקור שלי לאזור, חוויתי תשוקה עמוקה לשלום הן מצד הישראלים והן מצד הפלשתינים אשר חיזקה את האמונה שלי ששלום הוא אפשרי והכרחי. אני מאוד מעריך את העבודה הבלתי נלאית של המזכיר קרי עם הצדדים על מנת לפתח בסיס משותף לחידוש שיחות ישירות, ומשבח גם את ראש הממשלה נתניהו והנשיא עבאס על הסכמתם לשבת סביב שולחן הדיונים".

"העבודה הקשה עוד לפנינו"

נשיא ארה"ב הביע אופטימיות באשר לחידוש השיחות, אך הבהיר כי ידועים לו הקשיים בדרך. "העבודה הקשה ביותר במשא והמתן הזה עוד לפנינו, ואני מקווה שגם הישראלים וגם הפלסטינים יפנו לשיחות הללו בתום לב ובנחישות מתמשכת. ארה"ב תתמוך בצדדים לאורך כל המשא ומתן במטרה להגיע לשתי מדינות, החיות זו לצד זו בשלום ובביטחון.

בסיום דבריו בירך אובמה את השליח החדש למזה"ת - שגריר ארה"ב בישראל לשעבר, מרטין אינדיק. "אני שמח שהשגריר אינדיק יוביל את צוות המשא ומתן בארה"ב כשליח מיוחד. הוא מביא עימו ניסיון ייחודי ותובנה לתפקיד זה, שיאפשרו לו לתרום באופן מיידי לתהליך", סיכם אובמה.