כץ ערב חידוש המו"מ: "הפרטנרים שלנו הם אנשים שפלים"

בזמן שבוושינגטון מתחילים המגעים, השר ישראל כץ מהליכוד נשמע סקפטי באשר לסיכויי השיחות הישירות עם הפלסטינים. "הם לא באמת באים ופותחים דף חדש", אמר בראיון ל"שש עם עודד בן עמי", "גם רבין לא הסכים לשחרר מחבלים"

שיחות השלום הישירות בין ישראל לפלסטינים ייפתחו מחר בוושינגטון, אולם לא כל שרי הממשלה בטוחים ביעילותו של המשא ומתן המדיני. "הפרטנרים שלנו הם אנשים שפלים", אמר הערב (ב') שר התחבורה ישראל כץ בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי". "הם לא באמת באים ופותחים דף חדש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החינוך שניתן היום ברשות הפלסטינית לשנאת יהודים, להכחדתנו כאן, קיים שם מגיל ינקות וזה דבר ידוע", נימק כץ את טענתו. "אני תומך בהידברות, אבל מתנגד לתנאים מוקדמים. אני רואה בשחרור מחבלים רוצחים תנאי מוקדם".

שר התחבורה הזכיר, כי האסירים הפלסטינים שישוחררו במסגרת המחווה לאבו מאזן, נכלאו בבתי הסוהר בישראל עוד לפני הסכם אוסלו וציין: "גם רבין לא הסכים לשחרר מחבלים. אם היה הסכם שלום קבע, חלק גדול מהציבור היה מתייחס לדברים אחרת".

יגיעו להסכמות? נתניהו ואבו מאזן (רויטרס)

כץ היה מהשרים הבודדים בליכוד שלא תמכו בשחרור האסירים, בניגוד לבקשת ראש הממשלה נתניהו. "זו לא פעם ראשונה שנדרשתי להכריע בעניין שכזה", אמר. "כל שר, עם מצפונו והשקפתו, רשאי וחייב להכריע. היום הממשלה כולה מחוייבת, מאחר וההחלטה נפלה".

"כבר כמה שנים אנחנו אומרים 'בואו נדבר'", הזכיר כץ. "ראש הממשלה הציע בעצמו לאבו מאזן לבוא ולשבת, והוא לא בא. לצערי, המחוות האלה לא משנות את השקפתו של הצד השני. הלוואי ונופתע לטובה, ואז בהחלט ניתן יהיה לנקוט בצעדים מהסוג הזה".