בנט נגד שחרור האסירים: "אות קלון למדינה"

שר הכלכלה שוחח עם המשפחות השכולות המפגינות מחוץ לישיבת הממשלה ואמר להן: "אצביע נגד ההחלטה וכך גם חבריי, הרימו ראש אל תתייאשו". על חידוש המשא ומתן אמר: "מי שדורש שחרור רוצחים לא ראוי להיקרא פרטנר"

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שוחח הבוקר (א'), לפני כניסתו לישיבת הממשלה, עם נציגי המשפחות השכולות שמפגינים מול משרד ראש הממשלה נגד שחרור האסירים הפלסטינים. הם קראו לו להתנגד להחלטה ובנט הבטיח: "אצביע נגד וכך גם חבריי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שחרור רוצחים מביא הרבה מאוד שכול והוא אות קלון למדינה", הדגיש בנט בפני המפגינים הרבים שהתקבצו במקום. "מי שדורש היום בצד השני שחרור של רוצחים ושורפי ילדים ונשים לא ראוי להיקרא פרטנר".

בני המשפחות השכולות ביקשו מבנט לפעול בתוך הממשלה נגד המהלך. "אל תתנו להם לנצח", אמרה אם שכולה לשר. "אנחנו קוראים לך לפרק את הממשלה ולא לשבת בממשלה שמשחררת רוצחים", הדגיש מפגין נוסף.

לחץ כבד על השרים לפני ההצבעה

"מוזר שבישראל רוצחי ילדים ונשים הם האנשים שהכי קל להם להשיג חנינה, אצביע נגד וכך גם חבריי", הבהיר בנט. "אני אומר לכן משפחות הרימו ראש אל תתייאשו. מחבלים צריך לחסל לא לשחרר".

במקביל, קראו בני המשפחות השכולות להמשיך להפעיל לחץ על השרים לקראת ההצבעה הדרמטית. במערכת הכריזה במקום ביקשו המפגינים לשלוח הודעות טקסט לשרים ובהם שי פירון מ"יש עתיד", שעשוי להיות לשון המאזניים בהצבעה.

"נתניהו מעודד טרור", ההפגנה בירושלים הבו (חדשות 2)

נתניהו פנה למשפחות: "מבין את כאבכן כאח שכול"

במכתב שכתב אמש ראש הממשלה נתניהו לציבור הרחב כהסבר לצעד שחרור האסירים, הזכיר נתניהו את השכול האישי במשפחתו. "החלטה זאת קשה לי אישית שבעתיים משום שאני ומשפחתי מכירים אישית את מחיר השכול של הטרור. אני מכיר היטב את הכאב. אני חווה אותו יום יום ב-37 השנים האחרונות". לדבריו, העובדה שממשלות ישראל קודמות שיחררו למעלה מ-10,000 מחבלים אינה מקלה.

המשפחות השכולות מוחות (חדשות 2)

"היא לא הקלה עליי גם בהחלטתי להחזיר את גלעד שליט", הוסיף נתניהו, "השבתו של גלעד הביתה היתה כרוכה עבורי בהחלטה קשה מאין כמוה - שחרור מחבלים. אבל האמנתי שהערך של השבת בנים הביתה צריך לגבור על קושי זה. אנשים בעמדות הנהגה צריכים לבחור בין ברירות מורכבות, ולפעמים ההחלטה הנדרשת היא קשה במיוחד כשרוב הציבור מתנגד לה".

סוגיית שחרור האסירים - הסיקור המלא:

נתניהו: "מבין ללב המשפחות, אבל דרושות החלטות קשות לטובת המדינה"

נתניהו במכתב על שחרור האסירים: "ראשי ממשלה נדרשים להחלטות מנוגדות לדעת הקהל"

ח"כ מירי רגב: "קלף המו"מ יוצר טרור ותקווה לרוצחים"

המשפחות השכולות מפגינות: "נתניהו מעודד טרור"

רה"מ ביקש: שחרור פולארד תמורת אסירים