ראש הממשלה נתניהו לממשלת ספרד: "נסייע בכל דרך שנוכל"

בעקבות אסון הרכבת שגבה את חייהם של כ-80 בני אדם סמוך לסנטיאגו דה קומפוסטלה, הביע ראש הממשלה את תנחומיו "על אובדן החיים הגדול במהלך תאונת הרכבת האיומה" והציע למקבילו הספרדי סיוע "בכל דרך שנוכל". אובמה: "מישל ואני הזדעזענו לשמע הדרדרות הרכבת"

נתניהו הביע תנחומיו (רויטרס)

כיממה לאחר אסון הרכבת סמוך לסנטיאגו דה קומפוסטלה שבספרד, שגבה את חייהם של כ-80 בני אדם, שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב למקבילו הספרדי, מריאנו רחוי, והביע את תנחומיו. כמו כן, הציע נתניהו סיוע לעם הספרדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשם הממשלה והעם בישראל", כתב נתניהו, "אני מביע תנחומים מעומק לבי על אובדן החיים הגדול במהלך תאונת הרכבת האיומה אתמול סמוך לסנטיאגו דה קומפוסטלה". הוא הוסיף, כי "כתמיד, ישראל עומדת מוכנה לסייע לעם בספרד בכל דרך שתוכל".  

לדברי נתניהו הצטרף גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, שדבריו צוטטו בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. "מישל ואני הזדעזענו לשמע הדרדרות הרכבת", אמר. "אנו מוכנים לספק כל סיוע שאפשר".

ישראלי בספרד: "יום חג הפך לאסון נורא"

בספרד ממשיכים היום לאסוף את השברים לאחר האסון. שמואל אפשטיין, ישראלי המתגורר במחוז גליסיה, סמוך למקום האסון, סיפר: "זה היה אמור להיות יום חג וזה הפך לאסון נורא".

"זה יום קשה מאוד פה בגליסיה ובספרד כולה", אמר אפשטיין. "מדובר באחד האסונות הגדולים ביותר בהיסטוריה של הרכבות במדינה, וזוהי היסטוריה ארוכה ועשירה". אפשטיין סיפר כי הרשויות במדינה ממשיכות בחקירת התאונה הקשה ושיבח את התנהגות התושבים: "בבתי החולים יש תורים ארוכים כדי לתרום דם".

"המוסדות קראו לימי אבל בכל גליסיה. מאוד קשה לעכל טרגדיה כזאת", אמר. הערב הודיעה המשטרה בספרד כי מניין ההרוגים בתאונה עלה ל-80. בבתי החולים עדיין מאושפזים 94 בני אדם, מתוכם 35 במצב קשה, בהם גם ארבעה ילדים.

גורם רשמי המקורב לחקירת התאונה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ההערכה בקרב החוקרים כעת היא, כי הגורם לתאונה היה מהירות מופרזת. עם זאת, אותו גורם לא מסר מה הייתה מהירות הנסיעה של הרכבת בשעה שהתהפכה.