השר יעלון הנחה: לסרב לכל בקשה של האיחוד האירופי בשטחים

התשובה הישראלית לחרם על ההתנחלויות: שר הביטחון הנחה את מתאם הפעולות בשטחים, אלוף איתן דנגוט, לסרב לכל בקשה של האיחוד האירופי. ההנחייה הובילה לביטול פגישות שהיו אמורות להתקיים בין הצד הישראלי לאירופי, דחיית מעברי תנועה ובקשות למימון פרויקטים פלסטיניים

כשבוע לאחר שאישר האיחוד האירופי את החרם הכלכלי על השטחים שמעבר לקו הירוק - הורה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון למתאם הפעולות בשטחים, אלוף איתן דנגוט, לסרב לכל בקשה של האיחוד האירופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעלון הנחה את אלוף דנגוט להקשות על האירופים לפעול. הדבר מתבטא בכך שמספר בקשות למימון פרויקטים פלסטיניים של האיחוד האירופי נדחו השבוע. בנוסף, שמונה בקשות למעברי תנועה נדחו גם כן ופגישות שהיו אמורות להתקיים בין הצד האירופי לישראלי - בוטלו.

אישר החרם. האיחוד האירופי (משה מילנר, לע"מ)

בשבוע שעבר, למרות התנגדותה הנחרצת של ישראל למהלך - פרסם האיחוד האירופי את ההנחיות הרשמיות לחרם ההתנחלויות על ישראל, שעניינו למנוע מימון גורף של כספים אירופיים מעבר לקו הירוק ואי-כלילת ההתנחלויות בכל הסכם עתידי עם ישראל. על פי הודעת האיחוד, ההחלטה תיושם החל מחודש ינואר 2014.

יומיים לפני כן שוחח ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני קרי, השוהה בירדן, וציין באוזניו כי הסנקציות האירופיות יפגעו במשא ומתן. לאחר מכן, פנה נתניהו גם לנשיא הנציבות האירופי, ז'וזה מנואל ברוסו, והשמיע בפניו את אותן טענות.

יו"ר ועד מתיישבי השומרון בני קצובר אמר בתגובה להחלטת האיחוד כי "הצביעות של מדינות אירופה שמעדיפות לתמוך בחברה שמעודדת טרור קיבלה היום הוכחה נוספת".