רה"מ ביקש: שחרור פולארד תמורת אסירים

נתניהו העלה את הבקשה בפני האמריקנים במהלך השיחות שקדמו להכרזה על חידוש המו"מ עם הפלסטינים. הוא קיווה שבכך יצליח לרכך את התנגדות שרי הימין בממשלתו. האמריקנים רשמו בפניהם את הבקשה - אך סירבו

עוד פרטים נחשפים הערב (ב') על מאחורי הקלעים של ההכרזה על חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים: במסגרת השיחות המקדימות, הציע ראש הממשלה בנימין נתניהו לארצות הברית לשחרר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד מהכלא. זאת תמורת שחרור אסירים פלסטינים. האמריקנים סירבו להצעה אך רשמו אותה לפניהם - כך נודע לראשונה לחדשות 2.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו רצה שצעד זה ירכך את שרי הימין לקראת המשא ומתן. לבסוף, נתניהו הסכים לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים ללא הסכמת האמריקנים לשחרר את פולארד. לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה כי בכל פגישה עם האמריקנים נתניהו מעלה את נושא פולארד.

בהמשך השבוע תתכנס הממשלה להחליט על משאל עם בנושא המשא ומתן ושחרור אסירים פלסטינים. ההצעה של נתניהו צפויה לעבור בממשלה, ולפיד וליברמן לא צפויים להתנגד לה.

הפגנה לשחרור פולארד. ארכיון (חדשות 2)

"רוצה להיות חופשי אחר 28 שנה"

נושא שחרור פולארד עלה בפעם האחרונה לכותרות יום לפני ביקור הנשיא אובמה בישראל, בחודש מרס האחרון, אז קמפיין לשחרור פולארד הגיע לשיא. יותר מאלף בני אדם התכנסו אז מול בית הנשיא בירושלים להפגנה תחת הכותרת: "עצרת הזדהות להצלת פולארד".

רעייתו אסתר פולארד פנתה גם היא לנשיא ארה"ב אובמה, לפני הגיעו לישראל. "אדוני הנשיא, כל מה שיונתן ואני מבקשים הוא את חמלתך ורחמיך", כתבה לו. "לאנשים בעולמנו יש כל מיני חלומות. דברים שהם רוצים להגשים. החלום הנשגב ביותר של יונתן ושלי - הוא שיונתן יהיה בבית בחג הפסח השנה. שישב לצידי בליל הסדר, וישתה את כוס היין שלו, סוף סוף, לאחר 28 שנה, כאדם חופשי".

רעייתו של פולארד (חדשות 2)

בריאיון לחדשות 2 בחודש מרס לפני חג הפסח, היא אמרה כי בעלה אמר שהוא מקווה שזה הסוף: "הוא רוצה להיות בבית לפסח. כל כך רוצה. זה חג החירות".

סוגיית שחרור האסירים - הסיקור המלא:

נתניהו: "מבין ללב המשפחות, אבל דרושות החלטות קשות לטובת המדינה"

נתניהו במכתב על שחרור האסירים: "ראשי ממשלה נדרשים להחלטות מנוגדות לדעת הקהל"

בנט נגד שחרור האסירים: "אות קלון למדינה"

ח"כ מירי רגב: "קלף המו"מ יוצר טרור ותקווה לרוצחים"

המשפחות השכולות מפגינות: "נתניהו מעודד טרור"