"נאום נתניהו בקונגרס יפגע במגעים עם אירן"

מנהיגת המיעוט הדמוקרטי בקונגרס האמריקני, ננסי פלוסי, יצאה נגד נאומו הצפוי של ראש הממשלה בחודש מרס הקרוב וטענה כי המהלך יעביר מסר שגוי לאירנים. "וושינגטון תיראה כמי שאינה מעוניינת לתת הזדמנות למהלכים הדיפלומטיים", אמרה פלוסי

"הנאום יפגע במגעים". נתניהו בקונגרס (AP)

"נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני חברי הקונגרס עלול לפגוע במאמציה של ארה"ב למנוע נשק גרעיני מאירן" - כך אמרה הלילה (חמישי) בחריפות מנהיגת המיעוט הדמוקרטי בקונגרס, ננסי פלוסי, בהתייחסות להזמנתו של נתניהו לנאום בוושינגטון בתחילת חודש מרס.

"הנאום עשוי לפגום בהתקדמות המגעים בין ארה"ב ואירן בנוגע לתכניתה הגרעינית", ציינה פלוסי, שהבהירה כי הנאום עשוי להעביר לאירנים מסר שגוי על כך שוושינגטון אינה מעוניינת לתת הזדמנות למהלכים הדיפלומטיים.

עם זאת, פלוסי נמנעה מלדרוש מיושב ראש בית הנבחרים ומנהיג הרוב הרופליקני בקונגרס, ג'ון ביינר, שיחזור בו מהזמנת ראש הממשלה לנאום.

אובמה: "פגישה עם נתניהו לפני הבחירות אינה ראויה"

בשבוע שעבר הוזמן ראש הממשלה נתניהו על ידי ביינר כדי לנאום בקונגרס בנושא הגרעין האירני. הזמנתו של נתניהו, שלא תואמה מול הבית הלבן, עוררה זעם בממשל האמריקני. הנשיא אובמה ומזכיר המדינה קרי הודיעו כי לא ייפגשו עם נתניהו במהלך ביקורו.

אתמול התייחס הנשיא אובמה לביקורו הצפוי של נתניהו בארצות הברית, וחזר על הצהרתו שאין בכוונתו להיפגש עמו. "אני לא אפגוש את נתניהו בגלל המדיניות שלנו לפיה אנו לא פוגשים מנהיגים מהעולם שבועיים לפני בחירות", אמר הנשיא האמריקני בריאיון לרשת CNN. "אני חושב שזה לא ראוי וזה נכון גם לבני בריתנו הקרובים ביותר".

אובמה השווה את ביקורו של נתניהו למצב שנוצר עם ראש הממשלה הבריטי דיויד קמרון, עמו הוא צפוי להיפגש חודשים ספורים לפני הבחירות בבריטניה. הנשיא הבהיר שייפגש עם קמרון כבר בימים הקרובים, בטרם הבחירות שיתקיימו בחודש מאי.