ח"כ מירי רגב: "קלף המו"מ יוצר טרור ותקווה לרוצחים"

על רקע ההתפתחויות המדיניות והכוונה לחדש את המגעים הישירים עם הפלסטינים, דנה הכנסת בסוגיית האסירים הביטחוניים המוחזקים בישראל. ח"כ רגב: "ארה"ב מבקשת מאיתנו מחוות, אבל היא את המחווה - להחזיר את פולארד - לא עושה"

לשחרר אסירים במסגרת מו"מ? (AP)

בעקבות ההודעה על חידוש המו"מ קיימה הכנסת דיון מיוחד, שבמרכזו סיקור שב"ס על האסירים הביטחוניים המוחזקים בישראל. את הדיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקלף של המו"מ יוצר טרור ותקווה אצל הרוצחים", אמרה יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב. "אסירים ביטחוניים יודעים שהם ירצחו ילדים וישחררו אותם לאחר כמה שנים. ארה"ב מבקשת מאיתנו מחוות, אבל היא את המחווה - להחזיר את פולארד - לא עושה".

נציג שב"ס גונדר משנה יובל ביטון סקר בפני חברי הוועדה את הנתונים, לפיהם מוחזקים בישראל 5,122 אסירים ביטחוניים, מתוכם שפוטים 3,533 ועצורים 1,589. 138 מוגדרים עצורים מנהליים.

עוד ציין גונדר משנה ביטון כי כמחצית מהאסירים מזוהים עם הפת"ח. 4,249 מהם מתגוררים באזור יהודה ושומרון ואילו 419 בעזה. 82 מהאסירים, ציין נציג שב"ס, נכלאו לפני הסכם אוסלו.

במקביל פנתה ח"כ רגב בבקשה לקיים דיון דחוף בוועדת חוץ וביטחון בנוכחות ראש הממשלה נתניהו ושרת המשפטים לבני האמונה על ניהול המו"מ. "אני מבקשת לקיים דיון דחוף בנושא משום שלפי הפרסומים השונים מדווח כי ישראל נתנה הסכמתה בדבר דיון על הגבולות על בסיס קווי 67", הסבירה.

"כמו כן פורסם כי ישנה הסכמה על מחווה ישראלית לאבו מאזן על שחרור אסירים פלסטינים  כבדים שהיו מעורבים בפעולות טרור ורצח נגד יהודים , אסירים שמסוכנים לבטחון ישראל , נדרש כי ראש הממשלה יבהיר את האמת. אני מבקשת ומצפה לשמוע מה עושה ההנהגה הפלשתינית בשביל הסדר שלום, כי לדעתי עדיין אין להם כוונה אמיתית להגיע להסכם", הוסיפה.

בנוסף לבקשה לקיום דיון הביעה ח"כ רגב פעם נוספת את התנגדותה להסדר מדיני על בסיס קווי 67 והדגישה: "מדובר בהסדר מסוכן לביטחון ישראל ולעתיד ההתישבות ביו"ש".