בנט: תמיכה בתקציב בתמורה למשאל עם על המו"מ המדיני

לקראת ההצבעה על תקציב המדינה מציב שר הכלכלה תנאים לתמיכת סיעת "הבית היהודי": קיום משאל עם בנושא המו"מ המדיני. "זוהי דרישה ערכית ומוסרית", אמר השר בשיחות סגורות

השר בנט (פייסבוק)

יו"ר מפלגת הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט מציב תנאים לתמיכת סיעתו בתקציב המדינה: קיום משאל עם על המשא ומתן המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקראת ההצבעה על תקציב המדינה לשנים 2013-2014 בקריאה שנייה ושלישית בשבוע הבא, צפוי להודיע היום יו"ר הבית היהודי כי מפלגתו לא תתמוך בתקציב אם לא יוחלט על קיום משאל עם שיאשר את ההסכם המדיני מתגבש עם הפלסטינים.

בשיחות סגורות אמר בנט כי "זוהי דרישה ערכית ומוסרית. המשימה הראשונה שלנו בבית היהודי היא למנוע קרע בעם".
לפי שעה, למרות התחייבויותיו החוזרות ונשנות בנאומיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיום משאל עם לקראת חתימה על הסכם מדיני.

בנט :"לא עוד הסכמי מיצובישי"

היום התייחס השר בנט להתפתחויות המדיניות בעמוד הפייסבוק שלו. "לא עוד 'הסכמי מיצובישי' - ויתור על שטחי מולדת רק עם משאל עם", כתב. "בשוויץ עושים משאל עם על הגבלת שכר בכירים ועל האם יהיה מותר לעשן בציבור. לא נורא אם מדינת ישראל תערוך משאל עם על הארץ היחידה שיש לנו. זה לא פחות חשוב".

"הסיבה שהכנסנו להסכם הקואליציוני את דרישת חוק יסוד משאל העם, ואנו דורשים לחוקק זאת עכשיו, עם כניסה לתהליך מדיני: המשימה הראשונה שלנו בבית היהודי היא למנוע קרע בעם. בואו לא נהיה תמימים: הסכם אם יובא יהיה צומת היסטורית בדרכה של הציונות, לא פחות.

"יהיו לכך השלכות על איך יראה הביטחון שלנו ושל נכדנו, על לכידות העם מול האתגרים הקשים שיהיו אחרי הסכם שכזה, על ה-DNA האידיאולוגי והערכי של מדינת ישראל. ומעל לכל--הארץ שלנו ניתנה לנו לפני אלפי שנים. לא ייתכן שתרגיל פוליטי נקודתי יכריע את עתידה. רק העם. דבר כזה רק הציבור יכול להכריע".