גם אבו מאזן מבטיח: "אביא כל הסכם עם ישראל למשאל עם"

אחרי שנתניהו הבהיר כי יביא לאישור העם את ההסכם שיגובש במהלך השיחות עם הפלסטינים, גם יו"ר הרשות מתחייב כי העם הפלסטיני הוא שיכריע אם לקבל את ההסדר. בריאיון לעיתון ירדני אמר אבו מאזן: "אם לא יהיה הסכם כל האופציות פתוחות"

אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר אתמול כי בכוונתו להביא הסכם שיושג עם הפלסטינים למשאל עם, גם יו"ר הרשות אבו מאזן מכריז כי יבקש את אישור העם הפלסטיני לכל הסדר שיגובש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לעיתון הירדני א-ראי דיבר אבו מאזן על חידוש השיחות הישירות עם ישראל ואמר כי יביא לאישור העם הפלסטיני את ההסכם שיושג במגעים עם הצד הישראלי.

יו"ר הרשות התייחס גם לשיחות שנערכו בעבר ואמר כי "כמעט הגענו להסכם עם אולמרט, אבל היו לו בעיות פוליטיות והוא נפל, ואז בא נתניהו והכל נעצר".

"בלי הסכם - כל האופציות פתוחות"

אבו מאזן נשאל מה יהיה במקרה שהשיחות יכשלו והשיב: "אם לא יהיה הסכם כל האופציות פתוחות"

אתמול פתח נתניהו את ישיבת הממשלה שלאחר ההודעה בסוף השבוע על חידוש המשא ומתן באופטימיות זהירה. "זה לא יהיה משא ומתן קל, אבל אנחנו נכנסים אליו ביושר ובכנות", אמר.

ראש הממשלה שב והדגיש כי הוא רואה בחידוש המגעים אינטרס אסטרטגי חיוני למדינת ישראל. "אנו מחויבים באותה מידה לשלום וביטחון. היעדים האלה צריכים להנחות אותנו והדבר צריך להיות מובא להכרעת העם".

נתניהו ציין עוד כי על שותפיה של ישראל למשא ומתן לעשות ויתורים שיאפשרו לשמור על ביטחונה של ישראל. "אנו נכנסים למשא ומתן ביושר, כנות ותקווה שהתהליך הזה יתנהל בצורה אחראית, רצינית ועניינית", הצהיר ראש הממשלה, "אני חייב להגיד - זה יגביר את הסיכוי שנגיע לתוצאה".

חידוש המשא ומתן המדיני - הסיקור המלא:

נתניהו: "זה לא יהיה משא ומתן קל"

המתנחלים נערכים למאבק: "אין מקום לדון על זכותנו ביו"ש"

"שחרור אסירים? הליכוד לא אישר"

"לא הובטח מו"מ על קווי 67"

נתניהו: המו"מ - אינטרס אסטרטגי של ישראל

פרס הודה לקרי: "פעלת באומץ ובנחישות"

לבני: "אין סיבה ששרי הימין לא יתמכו במו"מ"

דנון: "אסור לשחרר מחבלים עם דם על הידיים"

שטייניץ: "ישראל תשחרר אסירים פלסטינים "כבדים"

מזכ"ל האו"ם: "לגלות מנהיגות, אומץ ואחריות"

חמאס: "לאבו מאזן אין מנדט לקיים משא ומתן"

"קרי הבטיח שישראל תשחרר מאות אסירים"

מזכיר המדינה קרי הכריז על חידוש השיחות