שליח ארצות הברית למשא ומתן: מרטין אינדיק

מי שכיהן כשגריר בישראל בשתי קדנציות לא רצופות חוזר למזרח התיכון במינוי של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. ד"ר אינדיק מצוי ברזי ההיסטוריה של המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים ויעמוד בראש צוות אמריקני שיימצא בישראל בעת קיום השיחות בארץ

כיומיים אחרי ההכרזה על חידוש המשא ומתן - נחשפת זהותו של השליח המיוחד מטעם ארצות הברית: ד"ר מרטין אינדיק יהיה ראש הצוות האמריקני שילווה את השיחות בין ישראל לפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אינדיק כיהן בעבר כשגריר ארצות הברית בישראל בשתי קדנציות לא רצופות - מאפריל 1995 עד ספטמבר 1997 ומינואר 2000 עד יולי 2001. הוא עמד בראש מרכז סבן למדיניות במזרח התיכון במכון ברוקינגס, ואף מתח ביקורת על מדיניות החוץ של אובמה בספר שכתב.

אינדיק צפוי לעמוד בראש צוות גדול וכשהשיחות בין ישראל לפלסטינים יתקיימו בישראל - הוא יגיע לאזור. אינדיק בקי ברזי ההיסטוריה של המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים.

שגריר ארה"ב: "ישראל והפלסטינים קיבלו החלטות קשות"

ניתן לומר עוד כי כוונתו של שר ההגנה האמריקני קרי היא לנהל את השיחות בין ישראל והפלסטינים באופן הכי חשאי האפשרי. שני הצדדים נדרשים שלא לנהל מלחמת הכרזות ולהדליף פרטים לעיתונות.

שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו התייחס הערב בריאיון למהדורה המרכזית להישג הדיפלומטי של קרי ואמר כי חידוש השיחות "הוא צעד משמעותי וחשוב. לא היינו מגיעים לזה בלי המנהיגות של נתניהו ונשיא הרשות אבו מאזן. אנחנו יודעים שיהיו עוד החלטות קשות שיצטרכו להתקבל בעתיד ונקווה שנוכל להביא את התהליך להסכם".

שפירו הוסיף כי זה מעודד שראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות אבו מאזן כבר קיבלו החלטות קשות: "אנחנו יודעים שיהיו עוד החלטות קשות בעתיד שהם יצטרכו להתקבל. אנחנו נקווה ונעבוד ככל שאנו יכולים להביא הסכם".

חידוש המשא ומתן המדיני - הסיקור המלא:

נתניהו: "זה לא יהיה משא ומתן קל"

המתנחלים נערכים למאבק: "אין מקום לדון על זכותנו ביו"ש"

"שחרור אסירים? הליכוד לא אישר"

"לא הובטח מו"מ על קווי 67"

נתניהו: המו"מ - אינטרס אסטרטגי של ישראל

פרס הודה לקרי: "פעלת באומץ ובנחישות"

לבני: "אין סיבה ששרי הימין לא יתמכו במו"מ"

דנון: "אסור לשחרר מחבלים עם דם על הידיים"

שטייניץ: "ישראל תשחרר אסירים פלסטינים "כבדים"

מזכ"ל האו"ם: "לגלות מנהיגות, אומץ ואחריות"

חמאס: "לאבו מאזן אין מנדט לקיים משא ומתן"

"קרי הבטיח שישראל תשחרר מאות אסירים"

מזכיר המדינה קרי הכריז על חידוש השיחות