הליגה הערבית: "המו"מ הוא סיכוי אחרון לשלום"

בליגה הערבית הביעו ספקנות באשר לנכונותה של ישראל. "יש רבים בממשלה הישראלית שלא רוצים להניע את תהליך השלום", אמרו. "נתמוך בפלסטינים מדינית בבואם לחדש השיחות"

הליגה הערבית הודיעה הערב (א') כי תעניק גיבוי מלא לפלסטינים עם חזרתם לשולחן המשא ומתן עם ישראל. סגן מזכ"ל הארגון מוחמד סביח צוטט בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" אומר כי הליגה "תשמש רשת ביטחון מדינית לחידוש המשא ומתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, הוסיף סביח כי לליגה הערבית יש ספקות בכל הנוגע לנכונות הישראלית להתקדם ולפתור את הסכסוך. "רבים בממשלה הישראלית לא רוצים להניע את תהליך השלום", אמר סביח. "המשא ומתן הזה עלול להיות ההזדמנות האחרונה לשלום".

הבוקר, בישיבת הממשלה הראשונה שלאחר ההודעה על חידוש המשא ומתן, אמר ראש הממשלה נתניהו: "זה לא יהיה משא ומתן קל, אבל אנחנו נכנסים אליו ביושר ובכנות". נתניהו שב והדגיש  כי הוא רואה בחידוש המגעים אינטרס אסטרטגי חיוני למדינת ישראל. "אנו מחוייבים באותה מידה לשלום וביטחון", אמר. "היעדים האלה צריכים להנחות אותנו והדבר צריך להיות מובא להכרעת העם".

ראש הממשלה ציין עוד כי על שותפיה של ישראל למשא ומתן לעשות ויתורים שיאפשרו לשמור על ביטחונה של ישראל. "אנו נכנסים למשא ומתן ביושר, כנות ותקווה שהתהליך הזה יתנהל בצורה אחראית, רצינית ועניינית", הצהיר. "אני חייב להגיד - זה יגביר את הסיכוי שנגיע לתוצאה".

חידוש המשא ומתן המדיני - הסיקור המלא:

נתניהו: "זה לא יהיה משא ומתן קל"

המתנחלים נערכים למאבק: "אין מקום לדון על זכותנו ביו"ש"

"שחרור אסירים? הליכוד לא אישר"

"לא הובטח מו"מ על קווי 67"

נתניהו: המו"מ - אינטרס אסטרטגי של ישראל

פרס הודה לקרי: "פעלת באומץ ובנחישות"

לבני: "אין סיבה ששרי הימין לא יתמכו במו"מ"

דנון: "אסור לשחרר מחבלים עם דם על הידיים"

שטייניץ: "ישראל תשחרר אסירים פלסטינים "כבדים"

מזכ"ל האו"ם: "לגלות מנהיגות, אומץ ואחריות"

חמאס: "לאבו מאזן אין מנדט לקיים משא ומתן"

"קרי הבטיח שישראל תשחרר מאות אסירים"

מזכיר המדינה קרי הכריז על חידוש השיחות