פרס הודה לקרי: "פעלת באומץ ובנחישות"

הנשיא שוחח עם מזכיר המדינה האמריקני ובירך אותו על פריצת הדרך שהביאה לחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים. "זה תחילתו של התהליך, עלינו להמשיך עד להשגת השלום", הדגיש פרס. קרי: "מקווה ששני הצדדים ימשיכו במאמצים"

"להמשיך עד להשגת השלום", פרס וקרי עם אבו (רויטרס)

יממה לאחר הודעתו של קרי על חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, שוחח נשיא המדינה שמעון פרס עם מזכיר המדינה האמריקני ובירך על פריצת הדרך שהושגה. "זה תחילתו של התהליך, עלינו להמשיך עד להשגת השלום", הדגיש הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים דנו בהתפתחויות המדיניות האחרונות ובקידום תהליך השלום. "בשם אזרחי ישראל אני רוצה לברך אותך על העבודה המקצועית ויוצאת הדופן שביצעת, ועל המאמצים שהשקעת בהבאה של שני הצדדים לפריצת הדרך המשמעותית", אמר פרס לקרי. "פעלת באומץ, בחוכמה ובנחישות על מנת לאפשר פתיחתו של המשא ומתן, לא היה דבר שהיה קטן מדי עבורך- אני מקווה כי תמשיך בדרכך".

הנשיא הדגיש כי ישראל תמשיך לתמוך בקידום תהליך השלום, על אף הקשיים הצפויים ואמר: "פריצת הדרך שהושגה היא תחילתו של התהליך. לא היה פשוט להגיע לכך ועלינו להמשיך עם המומנטום החיובי. לפנינו עוד מכשולים, אך זוהי הזדמנות משמעותית ואנו נמשיך לתמוך בתהליך השלום".

בסיום השיחה הודה מזכיר המדינה בחום לנשיא על תמיכתו בתהליך ואמר כי הוא מקווה כי שני הצדדים ימשיכו במאמצים מאחר וניצבת כעת הזדמנות מדינית אמתית לקידום תהליך השלום.

חידוש המשא ומתן המדיני - הסיקור המלא:

נתניהו: המו"מ - אינטרס אסטרטגי של ישראל

לבני: "אין סיבה ששרי הימין לא יתמכו במו"מ"

דנון: "אסור לשחרר מחבלים עם דם על הידיים"

שטייניץ: "ישראל תשחרר אסירים פלסטינים "כבדים"

מזכ"ל האו"ם: "לגלות מנהיגות, אומץ ואחריות"

חמאס: "לאבו מאזן אין מנדט לקיים משא ומתן"

"קרי הבטיח שישראל תשחרר מאות אסירים"

מזכיר המדינה קרי הכריז על חידוש השיחות