השר לפיד: "מחפשים גירושים הוגנים עם הפלסטינים"

אמש אמר השר יאיר לפיד בריאיון לתכניתנו "אולפן שישי" כי יעשה הכל בשביל לקדם את המו"מ עם הפלסטינים. היום, בפוסט בפייסבוק הוא אמר כי יש לנהל את המו"מ בקשיחות וחשדנות. לדבריו, הוא חש "תקווה זהירה" בקשר להמשך המגעים

"תקווה זהירה". השר לפיד (רויטרס)

לאחר שאמש (ו') התראיין לתכניתנו "אולפן שישי", ואמר כי חשוב לו ולמפלגתו לקדם את תהליך השלום, אומר היום (ש') יאיר לפיד לאחר הכרזתו של קרי כי הוא "מחפש גירושין הוגנים עם הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, כתב לפיד: "לשמאל אנחנו אומרים: עלינו לנהל את המו"מ הזה כמו שמנהלים מו"מ במזרח התיכון - בקשיחות, בחשדנות, תוך שאנחנו מקפידים תמיד 'למכור ביוקר' ומבלי להתפשר על הנכסים החיוניים של מדינת ישראל. לא נישואין מאושרים עם הפלסטינים אנחנו מחפשים, אלא גירושין הוגנים".

הוא הוסיף: "לימין אנחנו אומרים: עלינו להיפרד מהפלסטינים, מפני שמדינה דו-לאומית היא סוף הציונות. אנחנו צריכים לגשת לתהליך הזה באומץ - על בסיס פתרון שתי המדינות - מפני שאסור לנו להיכנע לייאוש, להרמת הידיים, לכל מי שאומר לנו ש'אין מה לעשות', יש מה לעשות. תמיד יש".

לדברי לפיד, אתמול בלילה ולאחר הכרזתו של קרי והריאיון לחדשות 2 הוא "ניתח את התסריטים" וקיים שיחות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "נשענתי אחורה ושאלתי את עצמי לרגע איך בדיוק אני מרגיש אחרי כל היום הזה. התשובה היותה: תקווה זהירה", סיכם.

חידוש המשא ומתן - הסיקור המלא:

שטייניץ אישר: נשחרר אסירים בשביל המו"מ

חמאס: "לאבו מאזן אין מנדט לנהל מו"מ"

פרשנות: לנתניהו לא תהיה ברירה - יצטרך לדון בקווי 67'

מזכ"ל האו"ם על המו"מ: "לגלות מנהיגות, אומץ ואחריות"