מזכ"ל האו"ם על המו"מ: "לגלות מנהיגות, אומץ ואחריות"

הודעתו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי על חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים גוררת תגובות אוהדות מסביב לעולם. מזכ"ל האו"ם אמר כי מדובר בהתפתחות חיובית ושיבח את הצדדים, ושרת החוץ של האיחוד האירופי בירכה גם היא

מזכ"ל האו"ם וראש הממשלה. ארכיון (לע"מ)

ההודעה אמש (ו') של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי על חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ממשיכה לקבל תגובות חיוביות מהעולם. מזכ"ל האו"ם באן קי מון אמר בהודעה שהוציא כי מדובר בהתפתחות חיובית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המזכ"ל משבח את מאמציו של המזכיר קרי והחלטת הצדדים לשוב לשולחן המשא ומתן", נמסר מהאו"ם. "הוא מעודד מהתפתחות חיובית זו וקורא לשני הצדדים לגלות מנהיגות, אומץ ואחריות כדי לקיים את המאמץ הזה בדרך להשגת שתי חזון המדינה". עוד נמסר כי "האו"ם יתמוך בכל מאמץ למשא ומתן משמעותי ולהשגת שלום כולל באזור".

מוקדם יותר, גם שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון, בירכה על הכרזתו של קרי. "אני משבחת את האומץ שהפגינו שני הצדדים", נמסר מטעמה בהודעת האיחוד האירופי. גם ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון בירך על ההודעה ומסר כי הוא יעשה כל שביכולתו כדי שהמהלך יצלח.

הביא לחידוש המו"מ. קרי (AP)

חמאס: "לאבו מאזן אין מנדט לנהל מו"מ"

מנגד, ארגון החמאס ששולט ברצועת עזה דחה את מתווה קרי ואת החזרה של ישראל והפלסטינים לשולחן הדיונים. "חמאס דוחה את ההצהרה של מזכיר המדינה האמריקני קרי, ומחשיב את חזרתה של הרשות הפלסטינית למו"מ עם הכובשים כלא לגיטימית בעיני העם הפלסטיני", אמר דובר החמאס סמי אבו זוהרי.

זוהרי הוסיף כי ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אין לגיטימציה לנהל משא ומתן בשם העם הפלסטיני. איהאב אל-גסין, דובר ממשלת החמאס ברצועת עזה אמר לסוכנות הידיעות AFP כי "מי שמנהל משא ומתן למרות שלא נבחר מדבר רק בשם עצמו. העם הפלסטיני לא יקבל זאת".

חידוש המשא ומתן - הסיקור המלא:

פריצת דרך: קרי הכריז על חידוש המו"מ

חמאס: "לאבו מאזן אין מנדט לנהל מו"מ"

פרשנות: לנתניהו לא תהיה ברירה - יצטרך לדון בקווי 67'