"לאבו מאזן אין מנדט לנהל מו"מ"

את הרשות הפלסטינית ייצג במשא ומתן אבו מאזן, אך חמאס השולט במיליון וחצי תושבים רצועת עזה אומר כי אבו מאזן אינו מייצג אותם: הארגון דוחה לחלוטין את הודעת מזכיר המדינה קרי, ואומר כי אין לאבו מאזן מנדט לנהל משא ומתן מול ישראל. "הוא לא נבחר, והוא מדבר רק בשם עצמו", אמר דובר ממשלת החמאס

קרועים. ר"מ חמאס הנייה ואבו מאזן (חדשות 2)

ארגון החמאס ששולט ברצועת עזה דחה את מתווה קרי ואת החזרה של ישראל והפלסטינים לשולחן הדיונים. אמש הכריז מזכיר המדינה האמריקני כי לראשונה מאז ספטמבר 2010, יקיימו ממשלת ישראל והרשות הפלסטינית משא ומתן ישיר ביניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חמאס דוחה את ההצהרה של מזכיר המדינה האמריקני קרי, ומחשיב את חזרתה של הרשות הפלסטינית למו"מ עם הכובשים כלא לגיטימית בעיני העם הפלסטיני", אמר דובר החמאס סמי אבו זוהרי.

זוהרי הוסיף כי ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אין לגיטימציה לנהל מו"מ בשם העם הפלסטיני. איהאב אל-גסין, דובר ממשלת החמאס ברצועת עזה אמר לסוכנות הידיעות AFP כי "מי שמנהל מו"מ למרות שלא נבחר על ידם מדבר רק בשם עצמו. העם הפלסטיני לא יקבל זאת".

אבו מאזן סירב לערוך בחירות לנשיאות מאז שנבחר

אבו מאזן נבחר ליו"ר הרשות הפלסטינית לאחר מותו של ערפאת, בתחילת 2005. עם הפיצול הפלסטיני ב-2006 והשתלטות חמאס על רצועת עזה סירב אבו מאזן לקיים שוב את הבחירות לנשיאות שהיו אמורות להתקיים ב-2009 בטענה כי הוא לא יקיים בחירות כל עוד עזה, בה מתגוררים 40% מהפלסטינים שאינם אזרחי ישראל, לא תיקח חלק בבחירות לרשות הפלסטינית.

בעקבות התנהלותו של אבו מאזן טוענים בחמאס כי הוא נשיא לא לגיטימי, שהכהונה שלו הסתיימה זה מכבר וכי עליו לערוך בחירות חופשיות בקרב כל האוכלוסייה הפלסטינית.