גורמים ישראליים: "שוב הוכח שאבו מאזן הוא המכשול"

כשברקע הדיווחים על קשיים בחידוש המגעים וקבלת מתווה קרי, גורמים מדיניים בכירים בישראל מפנים אצבע מאשימה אל הרשות הפלסטינית. לטענתם, העובדה שטרם התקבלה תשובה מהצד הפלסטיני היא עדות לכך שהם מכשילים את המגעים. ההערכה: מחר יגיע קרי לביקור נוסף בין ירושלים לרמאללה

אחרי שישראל הכחישה כי נתנה את הסכמתה לקיום משא ומתן מדיני בגבולות 67', הערב (ה') גורמים בכירים בממשלה מאשימים את פעם נוספת את הצד הפלסטיני בכישלון המגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים מדיניים בכירים טוענים, כי העובדה שטרם התקבלה תשובת הפלסטינים בנוגע למתווה השיחות שהציע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי - היא ההוכחה שהם המכשול לתהליך השלום.

בינתיים ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מגיב לפרסומים בנושא חידוש המגעים, זאת כיוון שהוא אינו רוצה להכשיל את המאמצים מצד אחד, ולהקים עליו את חברי הקואליציה מצד שני. למרות זאת, נתניהו מוכן לערוך מחוות לפלסטינים, כמו למשל שחרור אסירים - אלא לא את האסירים שאבו מאזן מבקש.

עד כה השאלות הרבות בנוגע למתווה השיחות המסתמן גוברות על ההסכמות שהושגו. לפי כך ההערכה היא שמחר, רגע לפני שיסיים את ביקורו במזרח התיכון, יגיע ג'ון קרי לביקור נוסף בין ירושלים לרמאללה, זאת בניסיון לפתור חלק מהמחלוקות.

יבקר פעם נוספת בירושלים וברמאללה? קרי (AP)

"ארה"ב לא תכריז מחר על חידוש המו"מ"

מוקדם יותר היום הודיעה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ן פסקי, כי "ארצות הברית אינה מתכננת להכריז על חידוש המגעים בין ישראל לפלסטינים".

הדברים באים בתגובה לפרסום הבוקר של העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון, שציטט גורמים בשגרירות הפלסטינית בעמאן, שאמרו כי ייתכן וקרי יכריז כבר מחר על חידוש המשא ומתן. על פי הדיווח, קרי צפוי למסור הכרזה בנושא כשיעזוב את ירדן, שם נועד ביומיים האחרונים עם אבו מאזן ועם נציגי הליגה הערבית.

בנוסף, גורמים פלסטינים אמרו היו כי הוחלט לדחות את ההחלטה על חידוש שיחות השלום עם ישראל. "ישראל חייבת להסכים לתנאים מוקדמים", אמר אחד מהם, והוסיף כי הנושא יידון מחר.