בנט: "משא ומתן על קווי 67'? נצא מהממשלה"

ברקע הדיווחים הסותרים לגבי האפשרות שמזכיר המדינה האמריקני קרי יכריז על חידוש השיחות בין ישראל והפלסטינים, נשמעים קולות בקואליציה המאיימים לפרק אותה - אם יסכים נתניהו למתווה. "ירושלים בירתנו אינה עומדת, ולעולם לא תעמוד, למשא ומתן", אמר יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט

בנט: "ירושלים לעולם לא תעמוד למשא ומתן" (פייסבוק)

איומים לפירוק הממשלה: על רקע הדיווחים על התקדמות לעבר משא ומתן, שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הודיע היום (ה') כי המפלגה בראשותו "לא תהיה שותפה בממשלה שמסכימה לשאת ולתת על בסיס קווי 67' - אפילו שנייה אחת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט הבהיר כי "ירושלים בירתנו אינה עומדת, ולעולם לא תעמוד, למשא ומתן". מנגד, הזהירה יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' מפני המשך הקיפאון מדיני, וקראה לנתניהו לפתוח מיד במשא ומתן כשהיא מבטיחה לו גיבוי. "ניתן לך רשת ביטחון חזקה אם תיתקל בקשיים פוליטיים", ציינה יו"ר האופוזיציה.

במכתב ששלחה יחימוביץ' לראש הממשלה כתבה: "השבוע קיבלנו תזכורת מכאיבה בדבר הסכנות הגלומות בקיפאון מדיני. מה שהיה עד כה תחזיות של נביאי זעם, לובש צורה של סנקציות העלולות להוביל לא רק לנזקים כלכליים קשים אלא גם לבידוד מדיני. בידוד כזה מסכן אותנו ביטחונית, כלכלית ואסטרטגית".

יחימוביץ'. הבטיחה גיבוי במו"מ (חדשות 2)

יו"ר העבודה הדגישה כי החלטת האיחוד האירופי מצערת, מזיקה ומיותרת, אך כתבה שאסור להסתפק בהאשמות והטחת ביקורת, אלא לנקוט יוזמה.

"אפשר לחזור ולומר שהעולם כולו נגדנו ונגזר עלינו להיות עם לבדד ישכון. אבל, תהיה זו בריחה מאחריות וחוסר מנהיגות להמשיך בפסיביות ולהגיב לאירועים במקום לחולל אותם. המסקנות כעת חייבות להיות חד משמעיות: כניסה מיידית למשא ומתן מדיני עם הפלסטינים מתוך כוונה ממשית להגיע להסדר".