בשל חוב: תוגבל אספקת החשמל לרשות הפלסטינית

בחברת החשמל נוקטים צעדים ראשונים כדי להתמודד עם חובות הענק של הרשות הפלסטינית והודיעו כי יגבילו את אספקת החשמל לרשות. על מנת שלא לפגוע באוכלוסייה האזרחית, נמנעים בחברה מהפסקה מוחלטת של הזרם

תגביל אספקת החשמל לרשות. (חברת החשמל)

חברת החשמל הודיעה אתמול (רביעי) כי תגביל את אספקת החשמל לרשות הפלסטינית, זאת על מנת לנסות ולרסן את החוב התופח של הרשות העומד כיום על 1.8 מיליארד שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה הגיעה לאחר שחברת החשמל התריעה במשך זמן רב בפני הרשות הפלסטינית והגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה על חובות הרשות הפלסטינית. עד כה לא נמצא פתרון לחוב ולכן, מתוך רצון למנוע ככל הניתן פגיעה באספקת החשמל לאוכלוסייה האזרחית ברשות הפלסטינית, הוחלט בשלב זה על הגבלה בלבד של אספקת החשמל תוך הבעת תקווה כי יימצא פתרון בהקדם.

בסוף שנת 2012 החליט שר האוצר הקודם יובל שטייניץ לעצור את העברת כספי המיסים לרשות הפלסטינים, וזאת בתגובה לפנייתם לאו"ם בבקשה להכיר בהם כמדינה משקיפה שאינה חברה.

הכספים שהוקפאו היו אמורים לשמש להחזרת החוב לחברת החשמל. לאחר ביקור הנשיא אובמה בישראל, וכמחווה של רצון טוב כלפי הרשות, החליט ראש הממשלה נתניהו לשחרר את הכספים, דבר שעל פי גורמים במשק החשמל הפחית משמעותית את הסיכוי לגבות את החוב.