ליברמן על החלטת האיחוד האירופי: "מכת מחץ לחידוש תהליך השלום"

שר החוץ לשעבר מצטרף לביקורת על החלטת אירופה שלא לכלול את שטחי יו"ש בהסכמים עם ישראל ומזהיר מהשלכות המהלך. "זה יבהיר לאבו מאזן, שגם כך אינו מעוניין בחידוש השיחות, שאין לו כל סיבה לשוב לשולחן המו"מ ושיש לו את כל הסיבות להמשיך ולהציב תנאים בלתי-אפשריים"

ליברמן נגד האיחוד: פוגעים בחידוש המו"מ (יוסי ליברמן, חדשות 2)

שר החוץ לשעבר ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס היום (ד') לסערה סביב החלטת האיחוד האירופי להחרים את ההתנחלויות ואמר כי היא תפגע אנושות בסיכוי לקדם את תהליך השלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם תתממש כוונת האיחוד האירופי ותתקבל החלטה רשמית להטיל סנקציות על מוסדות ישראליים מחוץ לקווי 67', זו תהיה הנחתת מכת מחץ על הסיכוי לחידוש תהליך השלום, שהאירופאים כל-כך מעוניינים בו", כתב ליברמן בפייסבוק.

מהלך כזה, לדבריו, "יבהיר לאבו מאזן, שגם כך אינו מעוניין בחידוש השיחות, שאין לו כל סיבה לשוב לשולחן המו"מ ושיש לו את כל הסיבות להמשיך ולהציב תנאים בלתי-אפשריים לחידושו".

ליברמן הזהיר מהשלכות המהלך, "שאם יתממש ישראל לא תסכים בשום אופן לעשיית מחוות כלשהן כלפי הפלסטינים, גם לאחר חידוש המו"מ".

"מוטב היה לאיחוד האירופי להתמקד בבעיות הבוערות במזרח התיכון: בסוריה, במצרים, בעיראק ובאירן במקום לגרום להתססת המקום היחיד שגם המחלוקות שיש בו מתנהלות בצורה סבירה וכמעט ללא אלימות תודות להתנהלות האחראית של הדמוקרטיה היחידה באזור", סיכם.