קרי אופטימי לגבי חידוש המו"מ: "הפערים הצטמצמו משמעותית"

מזכיר המדינה האמריקני הגיע לביקור שישי באזור במסגרת מאמציו לקדם הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים. לאחר פגישה בירדן עם אבו מאזן ונציגי הליגה הערבית, הביע קרי ביטחון שהצדדים ישובו בקרוב לשולחן המו"מ. "אנחנו על המסלול להשגת חידוש השיחות", אמר

"על המסלול לחידוש השיחות". קרי (רויטרס)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי מביע ביטחון לגבי הצלחת מאמציו לחדש את המשא ומתן מבין ישראל לפלסטינים, ואומר כי הפערים בין שני הצדדים הצטמצמו במידה רבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרי, שנועד היום (ד') בעמאן בירת ירדן עם יו"ר הרשות הפלסטינית ונציגי הליגה הערבית, אמר במסיבת עיתונאים שקיים לאחר הפגישות: "הצלחנו לצמצם את הפערים בין הצדדים באופן משמעותי מאוד וכך אנחנו ממשיכים להתקרב למשא ומתן. אני ממשיך לקוות שהצדדים יצליחו לשבת בקרוב ולדבר סביב אותו השולחן".

בכירי הליגה הערבית מגבים את תכניתו של קרי ותומכים במאמציו לחדש את שיחות השלום. "הנציגים הערבים מאמינים כי רעיונותיו של מזכיר המדינה מהווים קרקע טובה לחידוש המשא ומתן", נמסר בהצהרה רשמית של הליגה הערבית.

קרי ובכירי הליגה הערבית, היום (רויטרס)

זהו ביקורו השישי של קרי במזרח התיכון בתקופה האחרונה, ובמהלכו הוא קיים קרי ארוחת ערב רשמית עם אבו מאזן - שנמשכה כחמש שעות. גורמים רשמיים המעורים בפרטים אמרו לסוכנויות הידיעות כי השניים דנו, בין היתר, בדרך לקדם פרויקטים שיוכלו לחזק את הכלכלה הפלסטינית.

עדיין לא ברור אם במהלך ביקורו ייפגש קרי בעצמו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לעדכנו בתוצאות פגישותיו, או שמא אחד מעוזריו הבכירים יפגוש את נתניהו.