"מצפים שהאו"ם יפעל נגד סוריה"

האש בצפון עוברת גם למישור הדיפלומטי: שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור פונה למועצת הביטחון וקורא לה לגנות את הירי. לדבריו הממשל בסוריה מפר את הסכם הפסקת האש בין המדינות מ-1974 מה שעלול לדרדר את האזור לחוסר יציבות מתמשך

האש בצפון, אתמול (חדשות 2)

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור שיגר איגרת תלונה רשמית למזכ"ל ולמועצת הביטחון של האו"ם בעקבות ירי הפצמ"רים בצפון בשעות הבוקר. "ישראל היא אי של יציבות בתוך אזור רווי אלימות, דם והרס, אנו מצפים כי מועצת הביטחון תעשה כל שעל ידה על מנת לשמר יציבות זו", כתב השגריר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גנו באופן חד משמעי את הירי. הממשל הסורי מפר באופן שיטתי את הסכם הפרדת הכוחות דבר העלול לדרדר את האזור לחוסר יציבות". השגריר פרושאור דרש ממועצת הביטחון לגנות את ההפרות הסוריות, זאת לאור כניסתם של טנקים ונגמ"שים למרחב החיץ וזאת לא בפעם הראשונה.

מרחב החיץ בין ישראל לצבא סוריה נקבע כחלק מהסכם הפסקת האש בין המדינות בסיומה של מלחמת יום הכיפורים ב-1974, אז נסוג צה"ל מאזורים שנכבשו בתוך הגולן הסורי בהסכמת ממשלת ישראל.

אתמול בשעות הבוקר נחתו בשטח ישראל שש פצצות מרגמה - כולן בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנזק או נפגעים. הירי לעבר ישראל בוצע במהלך קרבות עזים הנערכים בין כוחות אסד למורדים באזור כפר עין מדרייה הסמוך לגבול עם ישראל. בשעות הצהריים התפוצצה פצצת מרגמה נוספת שנורתה מסוריה - ליד אלוני הבשן.